Abp Hoser wyjechał do Medjugorje

Arcybiskup planuje spotkać się z duchownymi i świeckimi odpowiedzialnymi za podejmowane działania duszpasterskie w tym rejonie.

Abp Henryk Hoser wyjechał w niedzielę do Medjugorje by na miejscu zbadać sytuację tamtejszego duszpasterstwa. Celem powierzonej mu przez Ojca Świętego misji jest dokładniejsze poznanie sytuacji tak by Kościół mógł lepiej wyjść naprzeciw potrzebom przybywających do tego miejsca pielgrzymów. - Ich specyfika i wrażliwość ducha są zróżnicowane w zależności skąd przyjeżdżają - zwraca uwagę bp warszawsko-praskiNa miejscu abp Hoser planuje spotkać się z duchownymi i świeckimi odpowiedzialnymi za podejmowane działania duszpasterskie. Misja wizytatora Stolicy Apostolskiej w Medjugorje ma zakończyć się wraz z początkiem lata. Jej zwieńczeniem będzie specjalny raport w którym zostanie opisana obecna sytuacja oraz zaproponowane pewne nowe rozwiązania i perspektywy dalszego rozwoju tego miejsca pielgrzymkowego.

«« | « | 1 | » | »»
 • obojka
  27.03.2017 01:17
  Medjugorie to po polsku Międzygórze. Odmienia się przez przypadki jak rzeczowniki w języku polskim; nikt przecież nie mówi jadę do Londyn, wracam z Paryż byłem w Praga, zwiedzałem Barcelona. Portal powinien propagować poprawność językową. Tak więc mamy Medjugorie, Medjugoria, Medjugoriu, Medjugoriem.
 • Gość
  27.03.2017 06:38
  bp-Hoser ulegnie magi...
 • franciszek
  28.03.2017 14:45
  artykuł o czym ? a komentarze o czym ?
  co Was poruszyło i skąd Wam to przyszło że takie treści musieliście wpisać pod artykułem ?

  Warto podyskutować o przesłaniu z Medziugorje
  1. comiesięczna spowiedź lub niezwłocznie po grzechu ciężkim
  2. jak najczęstsza Eucharystia
  3. Codzienna lektura Pisma Świętego
  4.Codzienna modlitwa Różańcowa
  5. Post o chlebie i wodzie w środy i piątki

  Dla mnie ten piąty punkt jest szczególnie trudny w realizacji. W czasie postu i po nim ,, łagodnieję dla otoczenia,, . Zauważyłem że oprócz tych dwóch dni postu tydzień ma jeszcze 5 DNI w których można jeść.
  Post składam na ręce Maryji o wypełnienie się jej obietnicy, planu powziętego jeszcze w Fatimie.
  Filarem naszej Wiary jest MODLITWA, JAŁMUŻNA, POST.
  Kulejemy zastępując tę trzecią nogę inną taką samą.
  Od Biskupa zależy czy ,, użyje,, tej trzeciej nogi- postu na ,, suche dni,,. Dzisiaj jest to strasznie trudne, Kościół znosi posty a Medziugorje nawołuje do postu.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7
  14°C Niedziela
  noc
  11°C Niedziela
  rano
  15°C Niedziela
  dzień
  17°C Niedziela
  wieczór
  wiecej »