Ziemkiewicz skrytykował sponsora nagrody Superbohaterki "Wysokich Obcasów"

Rafał Ziemkiewicz skrytykował firmę jubilerską W.KRUK za sponsorowanie tegorocznej nagrody Superbohaterki "Wysokich Obcasów". Piosenkarka Natalia Przybysz otrzymała ją za publiczne przyznanie się do popełnienia aborcji. Ziemkiewicz opublikował na swoim koncie twitterowym parodię reklamy graficznej W.KRUK (patrz powyżej), którą - jak napisał - ktoś mu przysłał. Firma zażądała od publicysty sprostowania, polegającego na podaniu informacji, że grafika ta nie jest jej materiałem reklamowym.

"TO OBRZYDLIWE I NIEMORALNE, BY PROMUJĄCA „ABORCJĘ LAJFSTAJLOWĄ” FIRMA KRUK NADAL ZARABIAŁA NA SPRZEDAŻY KOMUNIJNYCH MEDALIKÓW, KRZYŻYKÓW I ŚLUBNYCH OBRĄCZEK. POTENCJALNI KLIENCI MUSZĄ BYĆ ŚWIADOMI, DO CZEGO FIRMA TA WYKORZYSTA ICH PIENIĄDZE" - odpowiedział na Facebooku Ziemkiewicz (pisownia oryginalna).

"Jestem w stanie zrozumieć wyrozumiałość wobec kobiet, które tego strasznego czynu dopuściły się w trudnej sytuacji życiowej, w stanie zagubienia, zagrożenia zdrowia czy przerażenia perspektywą wychowywania dziecka niepełnosprawnego. Ale lansować „aborcję lajfstajlową”, której symbolem stała się wspomniana celebrytka? Zachwycać się jej wyznaniami, że usunęła dziecko, bo musiałaby przenieść się do większego mieszkania – i nawet nie to, że jej nie byłoby na większe mieszkanie stać, ale zwyczajnie nie chciało jej się szukać nowego lokum i fatygować przeprowadzką? Nagłaśniać snute przez tę niewątpliwie zaburzoną osobę opowieści, że usunięcie ciąży jest wspaniałym uczuciem, ulgą i czystą przyjemnością? I nie dostrzegać żadnej sprzeczności między tym wszystkim, a jej celebryckim roztkliwianiem się nad „płaczem cielątek odrywanych od mamy” czy nad losem pszczół? I za tę potworność zabicia własnego dziecka, bo nie było dla niego miejsca w 60-metrowym mieszkaniu – czynić wzorcem, „superbohaterką”? Na to trzeba być moralnym kuternogą, skończonym degeneratem, zwyrodnialcem i wyzutym z elementarnych ludzkich instynktów fanatykiem. Nie ma w języku cywilizowanych ludzi słów wystarczająco mocnych, by adekwatnie nazwać takie ideologiczne zidiocenie i obrzydliwość. W tym obrzydlistwie uczestniczyła nie tylko „Gazeta Wyborcza”, po której w końcu trudno się czegokolwiek dobrego spodziewać, ale także sponsorzy nagrody. Gino Rossi, Yonelle, homebook.pl, Jeep i SuperPharm. Żadna z tych firm nie pofatygowała się wyjaśnić, że – dajmy na to – nie wiedziała, kogóż to i co promować będzie za ich pieniądze współpracująca gazeta, przeprosić zszokowanych klientów - dodał Ziemkiewicz.

Zauważył przy tym, że firma W.KRUK została przejęta przez spółkę Vistula, w której szefem rady nadzorczej jest obecnie Jerzy Mazgaj, właściciel m.in. upadłej spółki Alma. Nawiasem mówiąc, członkiem tej samej rady nadzorczej jest szef partii Nowoczesna Ryszard Petru.

Ziemkiewicz stwierdził, że pismo, które otrzymał od W.KRUK zawiera groźbę skierowania sprawy do sądu. "Najwyraźniej firma uważa, że trafiła na gówniarza, którego można nastraszyć pismem z kancelarii adwokackiej – a nie na dziennikarza czynnego od ponad ćwierć wieku, dla którego takie pisma i procesy sądowe są od lat częścią uprawianego zawodu" - napisał publicysta.

«« | « | 1 | » | »»
 • MJ
  07.04.2017 15:49
  Medalik aborcyjny. Najnowszy hicior kruka... kra kra...
 • Gość
  08.04.2017 01:58
  Właśnie myślałem nad zakupami w Kruku, bo ciągle przysyłają mi informacje o promocjach. Dziś poszedłem na zakupy do konkurencji. Definitywnie nie będę wspierał firmy promującej łamanie prawa i zabijanie dzieci, co zostało ujęte w słowach: "Kruk ... docenił artystkę, której osobowość sceniczna inspiruje młode kobiety...".
 • Gość
  12.06.2017 21:32
  Widzę tu samych świętszych od Jezusa ! Wszyscy rzucacie "kamieniem", ale który z Was jest tego godzien ?
 • Gość
  15.07.2017 10:53
  przestępstwo, to jak myślenie "moja aborcja - morderstwo - moja sprawa". Prawo stanowi że aborcja jest przestępstwem. Nie wiem jak można nagradzać osoby, które są bez uczuć i są przestępcami, obnoszące się z tym, bo czegoś w dzieciństwie nie miały. Normalny facet w życiu nie popatrzyłby na kobietę, która usunęła dziecko.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  24°C Czwartek
  dzień
  25°C Czwartek
  wieczór
  23°C Piątek
  noc
  19°C Piątek
  rano
  wiecej »