Cała Unia Europejska powinna bronić krzyża i wolności religijnej uważa włoski eurodeputowany Mario Mauro.
Przedstawiciel rządzącej nad Tybrem partii Lud Wolności w opublikowanym dziś wywiadzie na łamach internetowego dziennika „il sussidiario” zapowiedział, że jego ugrupowanie będzie domagać się będzie debaty na temat wolności religijnej i świeckiego charakteru instytucji na forum Parlamentu w Strasburgu.
Mauro, który był tego lata kandydatem Włochów na przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, informuje o odpowiedzi jakiej Komisja Europejska udzieliła na interpelację jego kolegi partyjnego, Antonio Canciana w sprawie orzeczenia Europejskiego Trybunału Praw Człowieka dotyczącego obecności krzyży w szkołach.
Komisja Europejska stwierdziła, że kwestia ta leży w kompetencji rządów krajów członkowskich, czyli uznała orzeczenie sądów włoskich o zasadności obecności krzyża w salach szkolnych.
Jednocześnie przypomniała, że egzekucja orzeczenia trybunału należy do Rady Europy. Tak więc Komisja Europejska - zdaniem Mauro - „zdystansowała się od orzeczenia, jawnie sprzecznego z zasadami koegzystencji, które były inspiracją dla Traktatów UE”.
Włoski eurodeputowany wyciąga z tego wniosek, że według Komisji Europejskiej „dwuznaczność Rady Europy umacnia wątpliwości w sprawie realnego wkładu tej instytucji w wolność obywateli Europy”, po czym stwierdza: „To zdystansowanie się nie wystarcza, instytucje europejskie muszą wyjść z impasu i wyrazić jednoznaczne stanowisko w sprawie wolności religijnej i świeckiego charakteru instytucji... dlatego wystąpimy o dyskusję w auli, która pokaże, z jakiej gliny ulepiona jest nowa komisja pod przewodnictwem Barroso”.
Mauro przypomina słowa jednego z „ojców” zjednoczonej Europy, Roberta Schumana wypowiedziane na forum parlamentu w Strasburgu 19 marca 1958 r.: „Wszystkie kraje Europy są przesiąknięte cywilizacją chrześcijańską. Jest ona duszą Europy, której potrzebuje ona na nowo. Jednocześnie zaznacza, iż krzyż zawarty jest w godle narodowym Wielkiej Brytanii, Szwecji, Finlandii, Portugalii, Słowacji i Grecji. Czyżby kraje te, po wyroku Trybunału w Strasburgu musiały dokonać zmian swych narodowych symboli, a zjednoczona Europa zrezygnować z flagi nawiązującej do symboliki Maryjnej? – zapytuje Mario Mauro.
FOMO - lęk, że będąc offline coś przeoczymy - to problem, z którym mierzymy się także w święta
W ostatnich latach nastawienie Turków do Syryjczyków znacznie się pogorszyło.
... bo Libia od lat zakazuje wszelkich kontaktów z '"syjonistami".
Cyklon doprowadził też do bardzo dużych zniszczeń na wyspie Majotta.
„Wierzę w Boga. Uważam, że to, co się dzieje, nie jest przypadkowe. Bóg ma dla wszystkich plan”.