Politycy, którzy oddadzą głos na ustawę o aborcji, znajdą się w stanie grzechu i nie będą mogli przyjmować Komunii św., zanim nie odprawią pokuty
Przypomniał o tym rzecznik hiszpańskiego episkopatu, bp Juan Antonio Martínez Camino, w czasie konferencji prasowej na zakończenie sesji plenarnej episkopatu. Hiszpańscy biskupi przypomnieli, że katoliccy politycy, którzy poprą ustawę o aborcji, „postawią samych siebie publicznie w obiektywnej sytuacji grzechu i nie zostaną dopuszczeni do Komunii św. jak długo będzie trwała ta sytuacja”. Będą musieli pójść do spowiedzi i publicznie naprawić szkodę, którą wyrządzili głosując przeciwko życiu.
Bp Juan Antonio Martínez Camino zwrócił uwagę, że mówi o tym nota prefekta Kongregacji Nauki Wiary z 2004 r. Ówczesny prefekt kard. Ratzinger podkreślił, że żaden polityk, który popiera aborcję lub eutanazję, nie może być dopuszczony do Komunii.
„Jako katolicy opowiadamy się za «tak» wobec życia niewinnych i bezbronnych istot ludzkich, które ma prawo narodzić się; za «tak» wobec kobiety w ciąży, która powinna być skutecznie wsparta w swoim prawie do macierzyństwa; za «tak» wobec sprawiedliwych ustaw, które wesprą dobro wspólne i nie będą myliły niesprawiedliwości z prawem” – stwierdzają biskupi.
Msze żałobne za papieża Franciszka odbywają się w Watykanie codziennie do niedzieli.
Odbędą się one 2 i 3 maja w Zwierkach k. Zabłudowa (Podlaskie).
Według władz w Kijowie Ukraina posiada około 5 proc. światowych "zasobów surowców krytycznych".
Abp Zieliński jest, licząc od biskupa Jordana, 98. biskupem najstarszej diecezji w Polsce.
Równolegle Kinszasa negocjuje z USA umowę "minerały za bezpieczeństwo".
To sygnał dla Rosji, że USA są zobowiązane na rzecz pokoju opartego o wolną i suwerenną Ukrainę.
Budowniczy kościoła w Nowej Hucie, nękany przez władze, urząd bezpieczeństwa, milicję.
Od początku wojny zginęło już ponad 52,4 tys. Palestyńczyków.