Rada Społeczna przy Arcybiskupie Poznańskim nt. imigrantów z Ukrainy.
Rada Społeczna przy Arcybiskupie Poznańskim wydała oświadczenie na temat imigrantów z Ukrainy. W dokumencie podkreślono, że za obecnością w Polsce wielu z nich, kryją się wielkie dramaty, wiążące się z aktualną sytuacją narodu ukraińskiego.
Rada odniosła się m.in. do niepokojących przypadków nieludzkiego traktowania imigrantów w pracy, w tym do zatrudniania ich „na czarno”. Mówi wiceprzewodniczący Rady, prof. Jan Węglarz.
„Na pewno nie można wykorzystywać sytuacji trudnej, życiowej, np. imigrantów ukraińskich do tego, żeby w niewłaściwy sposób, ich kosztem, się bogacić. To jest najłagodniejsze stwierdzenie. Natomiast są niestety również wypadki naruszania ich godności osobistej” - powiedział prof. Jan Węglarz.
Oświadczenie jest też apelem do całego społeczeństwa o postawę gościnności względem naszych braci z Ukrainy.
Abp Józef Polak podczas mszy kończącej XII Zjazd Gnieźnieński
Kair liczy na poparcie tej inicjatywy na poniedziałkowym szczycie arabsko-islamskim.
List do uczestników uroczystości w Gietrzwałdzie przysłał prezydent RP Karol Nawrocki.
Bóg - nie, deprawacja - tak. Ale ciągle rodzice mają szansę...
Dzień wcześniej ukraiński wywiad wojskowy (HUR) potwierdził atak na rafinerię ropy w mieście Ufa.
Według armii z około 1 mln osób zamieszkujących Gazę uciekło dotąd około 280 tys.