Franciszek: Jezus ukazał nam oblicze Boga, Jednego w swej istocie i w Trzech osobach

"Jezus ukazał nam oblicze Boga, Jednego w swej istocie i w Trzech osobach; Bóg jest całkowicie i jedynie Miłością, w relacji substancjalnej, która wszystko stwarza, zbawia i uświęca: Ojciec, Syn i Duch Święty" - przypomniał Franciszek podczas modlitwy Anioł Pański w Watykanie w uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

Franciszek zaznaczył, że uroczystości Trójcy Świętej pomagają nam wejść w tajemnice tożsamości Boga. Nawiązując do słów św. Pawła skierowanych do wspólnoty w Koryncie: „Radujcie się, dążcie do doskonałości, pokrzepiajcie się na duchu [...] pokój zachowujcie” papież zaznaczył, że wspólnota chrześcijańska, pomimo wszystkich ludzkich ograniczeń, może stać się odbiciem komunii Trójcy Świętej, Jej dobroci i piękna ale pod warunkiem, że przejdzie przez doświadczenie Bożego miłosierdzia.

Odnosząc się do słów skierowanych przez Boga do Mojżesza z Księgi Wyjścia gdy lud żydowski złamał przymierze: „Pan, Bóg miłosierny i litościwy, cierpliwy, bogaty w łaskę i wierność” papież zaznaczył, że Bóg nie jest daleki i zamknięty w sobie, ale jest życiem, które chce się przekazywać innym, jest otwarciem, jest Miłością, która zbawia człowieka od niewierności. - Bóg jest „miłosierny”, „litościwy” i „bogaty w łaskę”, ponieważ daje się nam, aby wypełnić nasze ograniczenia i nasze grzechy, przebaczyć nasze błędy, aby zaprowadzić nas z powrotem na drogę sprawiedliwości i prawdy - wyjaśniał Franciszek i dodał: "To objawienie Boga doszło do swej pełni w Nowym Testamencie dzięki słowu Chrystusa i Jego misji zbawienia. Jezus ukazał nam oblicze Boga, Jednego w swej istocie i w Trzech osobach; Bóg jest całkowicie i jedynie Miłością, w relacji substancjalnej, która wszystko stwarza, zbawia i uświęca: Ojciec, Syn i Duch Święty.

Wskazując na osobę Nikodema Franciszek przypomniał słowa skierowane do niego przez Jezusa: «Tak Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne». "Czym jest to życie wieczne?" - pytał papież i dodał: "Jest niezmierzoną i bezinteresowną miłością Ojca, którą Jezus ofiarował na krzyżu, oddając swoje życie dla naszego zbawienia. Ta miłość przez działanie Ducha Świętego opromieniła nowym światłem ziemię i każde ludzkie serce, które ją przyjmie, światło które odkrywa ciemne zakątki, zatwardziałości które uniemożliwiają nam przyniesienie dobrych owoców miłości i miłosierdzia".

Franciszek zakończył swoje rozważanie słowami: "Niech Maryja Panna pomoże nam coraz bardzie wchodzić, całymi sobą, w komunię trynitarną, aby żyć i świadczyć o miłości, która nadaje sens naszemu istnieniu".

«« | « | 1 | » | »»
 • mee....
  11.06.2017 14:21
  Duch Boga jak i Jego Syn sa obliczami samego Boga, oblicza Boga nie dziala Boga bo sa w Bogu...Jezeli Bog obiecal swojemu ludowi, to slowa dotrzyma bez wzgledu na to, co lud uczyni. Bog nie sprzeniewierzy sie swojemu danemu slowu. Bog w Chrystusie szedl na ziemie by odnalesc swe rozproszone owce - zycie za nie poswiecil...i to w Zmartwywstaniu Chrystusa, przyzeczenie swojemu ludowi zostalo potwierdzone. Bog sie dzieli, Bog to tez zycie wieczne dla zapisanych jeszcze przed swiatem. Tak jak Slowo jest Bogem, bo bylo u Boga, tak Jego Duch i Syn...ktos spyta, a lud? Slowo, Duch, Syn, to Bog, Ktory ze wzgledu na Slowo idzie z pomoca swojemu ludowi by dana obietnice potwierdzic nie ze wzgledu na lud, a ze wzgledu na Siebie.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  31 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  15°C Piątek
  noc
  11°C Piątek
  rano
  19°C Piątek
  dzień
  20°C Piątek
  wieczór
  wiecej »