10 pytań w referendum ws. konstytucji?

Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z prezydium klubu Kukiz'15 poinformował, że planuje ok. 10 pytań referendalnych "z uwagi na materię konstytucyjną i ważkie problemy, które są już dziś zgłaszane" - powiedział w poniedziałek wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha.

Poniedziałkowe spotkanie odbyło się na prośbę Pawła Kukiza i było kolejnym z cyklu rozmów poświęconych kwestii zaproponowanego przez prezydenta referendum dot. konstytucji. W czwartek Duda rozmawiał z marszałkami Sejmu i Senatu Markiem Kuchcińskim i Stanisławem Karczewskim.

Mucha poinformował na briefingu po spotkaniu prezydenta z politykami Kukiz'15, że został on sam na nim wskazany jako osoba do "kontaktu roboczego" w sprawie dalszych konsultacji, także politycznych dot. referendum. Zapewnił, że prezydent jest otwarty na rozmowy zarówno z przedstawicielami organizacji pozarządowych jak i partii politycznych, jeśli wyrażą oni taką prośbę.

Pytany był jak Andrzej Duda odnosi się do postulatu klubu Kukiz'15, by w referendum zadano tylko jedno pytanie - o to czy powinno się dokonać zmiany konstytucji.

"Jeśli chodzi o sprawę jednego pytania, to ta sprawa rozwinęła się w ten sposób, że pan prezydent mówił, że planuje tych pytań ok. 10 z uwagi na materię konstytucyjną i na ważkie problemy, które są już dziś zgłaszane i że chce, by to było odwzorowanie dyskusji z obywatelami" - odpowiedział Mucha. "Myślę, że tu nie było takiego oczekiwania ze strony pana przewodniczącego (Kukiz'15), po wysłuchaniu pana prezydenta, aby to było tylko jedno pytanie" - dodał wiceszef Kancelarii Prezydenta.

Jak relacjonował, podczas spotkania Paweł Kukiz "podkreślał, że jest dla niego ważne, by to pytanie pojawiło się i to artykułował". "Ale w toku rozmowy takich potencjalnych pytań pojawiało się zdecydowanie więcej niż jedno" - zaznaczył.

Mucha poinformował też, że w czasie rozmowy poruszono kwestię postulatu referendum dwudniowego. "I prezydent powiedział, że będzie to poważnie analizowane przez osoby uprawnione. Pan prezydent takiego rozwiązania nie wyklucza, natomiast na dziś go nie przesądzamy" - zaznaczył.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  13°C Niedziela
  rano
  20°C Niedziela
  dzień
  21°C Niedziela
  wieczór
  17°C Poniedziałek
  noc
  wiecej »