Bardzo dobry występ polskich skyrunnerów w Val d'Isere

Na trudnych technicznie, alpejskich trasach polskie biegaczki i biegacze górscy pokazali mocny charakter.

W biegu na 39 km (przewyższenia +/- 3200) Magdalena Kozielska wywalczyła 3. miejsce wśród kobiet i 7 OPEN. To jej drugie podium w ten weekend w Val d'Isere - w piątek była trzecia w kategorii wiekowej w Vertical Kilometer. Również w biegu na 39 km 4. miejsce - pomimo upadku zakończonego wizytą w szpitalu po zakończeniu biegu - wywalczył Paweł Góralczyk. Biegacz z Choczni pod Wadowicami był równocześnie trzeci w swojej kategorii wiekowej.

W biegu na 70 km (+/- 5400 m) w ramach którego rozgrywano mistrzostwa Europy Skyrunning Ultra wystartowało dwoje Polaków - Robert Faron i Anna Arseniuk. Faron po kapitalnym biegu zajął 11 miejsce, tracąc do 10 miejsca jedynie 2 sekundy. 43-latek z Zalesia koło Limanowej zajął 3 miejsce w swojej kategorii wiekowej. Z kolei Anna Arseniuk była 14 wśród kobiet, równocześnie będąc 13 Europejką na mecie wyścigu. Tytuł mistrza Europy zdobył Hiszpan Luis Alberto Hernando.