W dniach od 29 czerwca do 15 lipca 2017 odbędzie się już po raz trzeci seminarium na temat życia konsekrowanego dla 20 sióstr z Chin. 10 dnia pobytu odwiedziły krakowskie Łagiewniki. Zobacz relację zdjęciową z ich pobytu w Polsce.
Siostry zakonne z Chin zostały zaproszone przez Stowarzyszenie SINICUM, które skupia Księży Biskupów, kapłanów, siostry zakonne, oraz ludzi świeckich, którzy swą troską otaczają sprawy Kościoła w Chinach. Kontakty z Kościołem w Chinach mobilizują do angażowania się w pomoc ewangelizacyjną tego wielkiego narodu, który po trudnych doświadczeniach rewolucji kulturowej w różny sposób odczuwa pragnienie Boga.
Sobotni dzień siostry przeżywały w krakowskich Łagiewnikach. O 11.00 w kaplicy Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia zabrzmiał śpiew po chińsku. W czasie Mszy św. koncelebrowanej przez ks. Jana Hou i o. Jacka Gniadka , o. Zbigniewa Wesołowskiego i ks. Jana Shi, w uroczysty sposób zostały przekazane relikwie św. Faustyny dla katedry w Handan i w Szanghaju. Osoby z obu diecezji - siostry i kapłani - odebrali dwa relikwiarze. Siostry i księża z Chin są ogromnie wdzięczni Matce Generalnej Petrze ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia za udostępnienie tych relikwii. Zarówno św. Jan Paweł II jak i św. s. Faustyna są otaczani wielką czcią przez chińskich katolików.
Na wspólnej koronce do Bożego miłosierdzia jedną z dziesiątek siostry pomodliły się w języku chińskim. Po koronce droga powiodła do Centrum Jana Pawła II, gdzie modlono się o łaski dla narodu chińskiego.
„Będziemy działać w celu ochrony naszych interesów gospodarczych”.
Propozycja amerykańskiego przywódcy spotkała się ze zdecydowaną krytyką.
Strona cywilna domagała się kary śmierci dla wszystkich oskarżonych.
Franciszek przestrzegł, że może ona też być zagrożeniem dla ludzkiej godności.
Dyrektor UNAIDS zauważył, że do 2029 r. liczba nowych infekcji może osiągnąć 8,7 mln.