Sylwester przy muzyce Chopina i Jacksona

Koncert przebojów Michaela Jacksona w wykonaniu Edyty Górniak i zespołu Lady Pank, wspólny występ Maryli Rodowicz i Dody oraz pokaz sztucznych ogni przy dźwiękach muzyki Fryderyka Chopina zaplanowano podczas plenerowych zabaw sylwestrowych, które odbędą się w czwartek w wielu polskich miastach.

Tegoroczna zabawa sylwestrowa w Warszawie, tak jak w ubiegłym roku, odbędzie się na pl. Konstytucji. Motywem przewodnim imprezy będzie muzyka Michaela Jacksona. Na scenie pojawią się m.in. Edyta Górniak, Muniek Staszczyk, Maciej Maleńczuk, Andrzej Piaseczny, Urszula, Stachursky i Lady Pank, a z gwiazd zagranicznych - Bananarama, Shaun Baker i September. Dla fanów Michaela Jacksona największą atrakcją ma być występ Earnesta Valentino - wiernej kopii zmarłego w tym roku króla popu. Gościem specjalnym koncertu będzie piosenkarka siostra Michaela - La Toya Jackon, która wykona dwie piosenki. Koncert sylwestrowy odbędzie się na multimedialnej scenie, której konstrukcja wraz ze scenografią będzie miała 80 m szerokości i 30 m wysokości.

Na placu Wolności w Łodzi wystąpią w duecie Maryla Rodowicz i Doda, a także Kombi, Ewa Farna, Łukasz Zagrobelny i Blue Cafe. Artyści koncertować będą na scenie przypominającej stację komiczną. Srebrnostalowa konstrukcja sceny stanęła wokół osłoniętego pomnika Tadeusza Kościuszki. Na jej budowę zużyto ok. 20 ton stalowych i aluminiowych elementów. Oświetlać ją będzie tysiąc reflektorów. Scena ma średnicę 27 metrów i wybieg wychodzący w stronę ulicy Piotrkowskiej. Impreza będzie transmitowana na antenie TVP2 i TVP Polonia, a także w internecie.

Poznaniacy przywitają Nowy Rok, obserwując pokazy pirotechniczne przy dźwiękach muzyki Chopina. Pokazom fajerwerków w 10 punktach miasta towarzyszyć będzie płynący z głośników Polonez A-Dur Fryderyka Chopina. Poznań ma uczcić w ten sposób rozpoczynający się rok 2010, poświęcony wybitnemu polskiemu kompozytorowi z okazji 200. rocznicy jego urodzin.

Krakowski sylwester upłynie w rytmach muzyki klubowej. Na krakowskim Rynku wystąpią DJ ADHD, DJ Krime ora DJ Raul Rincon. Gwiazdą wieczoru będzie Agnieszka Chylińska, która zaśpiewa utwory ze swojej najnowszej płyty "Modern Rocking". Zaplanowano także pierwsze w Krakowie "confetti show" oraz kilkunastominutowy pokaz sztucznych ogni.

Wrocławianie będą bawić się na miejskim rynku przy muzyce zespołów Lady Perfect oraz Optymistic. O północy niebo na przestrzeni około dwóch kilometrów rozświetli pokaz sztucznych ogni. Fajerwerki będą odpalane z trzech miejsc w mieście. Będzie im towarzyszyć muzyka, która ma być słyszalna na całym Starym Mieście.

W Gdańsku publiczna zabawa sylwestrowa odbędzie się tradycyjnie na Targu Węglowym w centrum miasta. Oprawę muzyczną zapewnią didżeje i gwiazdy muzyki klubowej grający hip-hop, funky, house, trance, elektro i techno. Występom didżejów, wśród których znajdzie się pochodzący z Wielkiej Brytanii dj Michael Grey, towarzyszyć będą pokazy laserowe i pirotechniczne. Mieszkańcy Gdyni bawić się będą na Skwerze Kościuszki przy zespołach Żuki, Detko Band i Daned. Sopot nie zaplanował w tym roku większej imprezy plenerowej, ale - podobnie jak w Gdyni i Gdańsku - o północy przewidziano pokaz sztucznych ogni.

Gwiazdą tegorocznej miejskiej zabawy sylwestrowej w Lublinie będzie zespół Zakopower, łączący muzykę Podhala z rockową stylistyką. Lublinianie będą się bawić na Placu Litewskim w centrum miasta. Na "najlepsze party w mieście" zapraszają z kolei do głównej auli Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego stowarzyszenie Magnificat i zespół Gospel Rain. W programie tej - jak ją nazwali organizatorzy - "Nocy Chwały" zaplanowano uroczystą Mszę św., wspólny posiłek, "toast dla Jezusa", seans filmowy-niespodziankę oraz śpiewy i tańce.

Plenerowa impreza sylwestrowa odbędzie się także na rynku przed ratuszem Koszalinie (Zachodniopomorskie). Gwiazdą koszalińskiego sylwestra będzie Kayah. Tegoroczna miejska zabawa sylwestrowa odbędzie się również w Szczecinie - na scenie usytuowanej obok fontanny wystąpi m.in. zespół Bajm. Miejskie imprezy sylwestrowe odbędą się też m.in. w Białymstoku i Rzeszowie.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
24°C Wtorek
wieczór
21°C Środa
noc
18°C Środa
rano
25°C Środa
dzień
wiecej »