Kolejny przypadek Charliego Garda?

Przypadek Charliego Garda zmobilizował brytyjską rodzinę do walki o życie małej córeczki. 

Jorja Emerson ma rok i cierpi na epilepsję, jak również rzadką chorobę chromosomową. Gdy dziewczynka dostała 17-godzinnego napadu padaczki, lekarze stwierdzili, że nic nie mogą zrobić. Przez pięć dni dziecko, było w farmakologicznej śpiączce. Lekarze oświadczyli, że jest to beznadziejny przypadek i rodzina powinna zabrać córkę do domu i pozwolić jej umrzeć.

Warto dodać, że dziewczynka, pomimo wcześniejszych napadów, nauczyła się przewracać, uśmiechać i gaworzyć. Niestety ostatni atak poczynił znaczne szkody w  jej mózgu, dlatego tak niezbędne jest leczenie. 

Robbie Emerson chciałby zabrać córkę do Stanów Zjednoczonych, aby tam oceniono jej faktyczny stan zdrowia. Skontaktował się w tej sprawie z lekarzem z Bostonu, który może zaoferować leczenie dla Jorji. Lekarzom w USA udało się pomóc dzieciom z podobnymi schorzeniami. - Nie wierzę, że każdy zna wszystkie odpowiedzi, ja ich nie znam, ale wierzę, że dla córki można zrobić dużo więcej. Mam nadzieję, że jest to dla niej szansa i że nie będzie na nią za późno - powiedział w wywiadzie dla "Mirror". 

Historia Charliego i jego rodziny zainspirowała Robbiego do zbierania funduszy (200 tys. funtów) na pokrycie kosztów przelotu i leczenie. 

- Kiedy ich widzę, to widzę miłość rodzica do dziecka - mówi Emerson o Connie Yates i Chrisie Gardzie. 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  17°C Środa
  rano
  20°C Środa
  dzień
  20°C Środa
  wieczór
  20°C Czwartek
  noc
  wiecej »