"To jawna polityczna walka z Polską"

"To jawna walka polityczna z Polską. Stoją za nią wpływowe grupy i politycy, w których interesie jest, by Polska była słabym, podatnym na ingerencje z zewnątrz krajem" - tak w wywiadzie dla "Naszego Dziennika" minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro skomentował działania Komisji Europejskiej wobec Polski.

Dodał, że zarzuty wobec Polski są kłamliwe i "pachną hipokryzją", ponieważ atakowane są nawet rozwiązania dotyczące elitarnej Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, które były stworzone na wzorze francuskim i hiszpańskim. Takie podejście pokazuje - według ministra - jak groźna jest dla nas polityka prowadzona przez unijne instytucje, którym zależy na osłabieniu naszego kraju. "Jesteśmy za Unią Europejską, która będzie nas szanować. Dlatego nie wahamy się protestować przeciwko działaniom UE niezgodnym z naszymi interesami" - powiedział Ziobro.

Odnosząc się do słów prezydenta o dwóch zawetowanych ustawach, których nowe wersje mają być gotowe w ciągu dwóch miesięcy, powiedział: "Mam nadzieję, że dotrzyma słowa. Reformę wymiaru sprawiedliwości da się jeszcze uratować, ale czas ma znaczenie. Dlatego podtrzymuję opinię, że decyzja prezydenta nie była dobra, zwłaszcza że mógł skierować ustawy do Trybunału Konstytucyjnego, a równolegle zażądać nowelizacji w sprawach, które są dla niego ważne".

Ziobro dodał, że PiS na pewno nie zrezygnuje z reform. "Wierzę w prezydenta Dudę, który jest politykiem zdolnym i ma szansę zrobić dla kraju wiele. Wierzę, że będzie sobie dobierał mądrych doradców, a nie pochlebców" - powiedział. Ocenił, że mainstreamowe środowiska, które nie pogodziły się z porażką Bronisława Komorowskiego, chwalą Dudę za weta, ale i traktują jako "przejściowego prezydenta". "My natomiast chcemy, żeby Andrzej Duda odniósł sukces i był prezydentem na drugą kadencję. Ufam, że o tym kryzysie wszyscy szybko zapomnimy. Przy okazji poprawimy też nasze kontakty i konsultacje tak, by stały się regularne. I że razem będziemy dalej zmieniać na lepsze Polskę" - powiedział minister sprawiedliwości.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • paulus
  31.07.2017 11:30
  W nocy sieja kakol a w dzien wysmiewaja porzadnych rolnikow.Szczesc Boze.
 • kwazar
  31.07.2017 11:42
  Coś ze złotych myśli ministra Ziobry:

  "Ufam, że pan prezydent, choć nie ma wielkiego doświadczenia politycznego, poszuka mądrej rady, a przede wszystkim, powtarzam, że będzie wierny wartościom".

  Pyszne.
 • Gość
  31.07.2017 12:49
  Ziobro uderza w Dudę, bowiem chce zaostrzyć jego już istniejący konflikt z Jarosławem Kaczyńskim. Dlaczego? Bowiem dobra współpraca prezydenta i prezesa PiS marginalizowała znaczenie Ziobry i odsuwała go od sukcesji po Kaczyńskim.
 • Weronika
  31.07.2017 16:13
  Jeżeli minister Z. Ziobro nie szanuje Prezydenta to czy uszanuje kogokolwiek z nas ?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  1 2 3 4 5 6 7
  6°C Sobota
  dzień
  7°C Sobota
  wieczór
  5°C Niedziela
  noc
  4°C Niedziela
  rano
  wiecej »