MSZ o ataku na Polaków w Rimini

W związku z brutalną napaścią na dwoje obywateli polskich we włoskim Rimini, polskie służby konsularne podjęły natychmiastowe działania w celu pomocy poszkodowanym oraz ich rodzinie; na miejscu znajduje się polski konsul - poinformowało MSZ w niedzielę w komunikacie.

"W związku z brutalną napaścią na dwoje obywateli polskich we włoskim Rimini, nasze służby konsularne podjęły natychmiastowe działania w celu pomocy poszkodowanym oraz ich rodzinie" - czytamy w komunikacie Biura Rzecznika Prasowego MSZ.

Jak podkreślono, polski konsul znajduje się na miejscu w Rimini i udziela pokrzywdzonym wszechstronnej pomocy konsularnej; spotkał się on m.in. z zastępcą komendanta głównego policji w Rimini oraz członkiem zarządu miasta Rimini, odpowiedzialnym za problematykę bezpieczeństwa. MSZ poinformowało, że konsul RP w Mediolanie jest również w kontakcie z rodziną poszkodowanych.

MSZ zapewnił, że "zarówno strona włoska, jak i polska, otoczyły pokrzywdzonych szczególną opieką i pomocą".

"W związku z tragicznym zdarzeniem, apelujemy w szczególności do przedstawicieli mediów o uszanowanie woli i prywatności poszkodowanych. Kategorycznie proszą oni o zachowanie dyskrecji i nieujawnianie dalszych informacji w tej delikatnej sprawie" - czytamy w komunikacie.

Minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro oświadczył w niedzielę, że sprawcy napadu na polskich turystów, to "bandyci", którzy powinni ponieść bardzo surową karę. Jak ocenił, także państwo włoskie jest zainteresowane tym, żeby ta sprawa została gruntownie wyjaśniona.

"Jako prokurator generalny zrobiłem to, co do mnie należy; mogę państwa zapewnić, że w tej sprawie będzie prowadzone bardzo rzetelne śledztwo, które - ufam - doprowadzi do ukarania tych okrutnych przestępców" - powiedział minister.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie prowadząca śledztwo ws. zbiorowego gwałtu na Polce oraz napadu na nią i jej męża na plaży we włoskim Rimini zwróci się z wnioskiem do Włoch o przekazanie dokumentacji procesowej. Śledztwo zostało wszczęte na polecenie ministra sprawiedliwości, prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro.

26-letnia Polka i jej mąż zostali napadnięci na plaży w Rimini przez czterech mężczyzn pochodzących z północnej Afryki. Napastnicy zbiorowo zgwałcili kobietę, a mężczyznę kilka razy uderzyli w głowę, wskutek czego stracił przytomność. Oboje zostali też ograbieni.

Czterech sprawców brutalnego ataku na polskich turystów jest poszukiwanych przez włoską policję. O napadzie na Polaków, jako "bestialskim" i "nieludzkim" pisze w niedzielę włoska prasa. Jak podkreślają gazety, z pierwszych ustaleń na podstawie relacji ofiar wynika, że napastnikami byli prawdopodobnie młodzi cudzoziemcy. Do ataku doszło w nocy z piątku na sobotę.

«« | « | 1 | » | »»
 • Gość
  28.08.2017 00:14
  Jak tam "korytarze humanitarne"??? I czy papież Franciszek otworzył już granice Watykanu, czy nadal tylko nawołuje, by inne kraje przyjmowały masowo obcych kulturowo migrantów (o ile w ogóle w przypadku części z nich można mówić o kulturze w europejskim znaczeniu...)?
 • Gość
  28.08.2017 08:56
  Brońmy Polski, naszych kobiet i dzieci, ratujmy Polskę bo Europy już obronic sie nie da - Europejczycy nie maja woli normalnego życia. Nie przyjmujmy migrantow islamskich pod żadnym pozorem!
 • Gość
  28.08.2017 09:36
  Ot, "chrześcijaństwo" budowane na strachu. Po pierwsze, należy rozróżnić uchodźcę od nielegalnego imigranta. Po drugie, to wyjątkowo egoistyczne zostawić Włochy i Grecję z tysiącami uchodźców do utrzymania, bo my nie chcemy tego problemu. Po trzecie, co to za chrześcijaństwo, które w 38-milionowym kraju boi się 11 tys. uchodźców (którzy w dodatku nie wszyscy są muzułmanami)?
  I wypraszam sobie, żeby mnie ktoś tutaj nazywał wrogiem Polski. Ja uważam, że nasz egoizm robi więcej złego Polsce.
 • Gość
  30.08.2017 17:21
  Pewien lubelski lewak chce sprowadzic 700 tzw uchodzcow na 700-lecie Lublina. Co na to MSW, MSZ , rząd? A może nic jeszcze nie wiedzą? Bądzcie czujni Polacy, patrzcie na ręce samorządowcom, żebyśmy sie nie obudzili pewnego dnia z rączką w islamskim nocniku.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30 1 2 3 4 5 6
  17°C Sobota
  dzień
  18°C Sobota
  wieczór
  15°C Niedziela
  noc
  13°C Niedziela
  rano
  wiecej »