W Tokijskim Metropolitalnym Muzeum Fotografii do 16 lutego trwa pokaz 7 filmów: japońskich i zagranicznych, poświęconych życiu i działalności błogosławionej Matki Teresy z Kalkuty. Trzy z nich zrealizował Shigeki Chiba, największy znawcy tematu w tym kraju.
„Życie z Matką Teresą” to film specjalnie przez niego zrealizowany w ubiegłym roku na 100.lecie urodzin apostołki chrześcijańskiego miłosierdzia. Z kolei zrealizowany przed 30 laty „Matka Teresa i jej świat” był pierwszym japońskim dokumentem, w którym Chiba starał się odpowiedzieć na pytanie „dlaczego młodzi ludzie - zakonnice i woluntariusze świeccy - wybierają drogę 'trudnego życia' wraz z cierpiącymi i ubogimi”? Pokazany w 1979 r. w telewizji stał się wielkim wyzwaniem dla młodzieży i zaowocował tym, że wielu wolontariuszy, a także siostry zakonne pracujące na świecie w dziełach Matki Teresy, pochodzi właśnie z Japonii. Trzeci film Chiby to zrealizowany w 1981 r. „Modlitwa Matki Teresy: Życie, które jest Miłością”. Mówi on między innymi o działalności sióstr Misjonarek Miłości Bożej w Japonii.
Na pokazie po raz pierwszy emitowany jest słynny dokument BBC „Something Beautifiul For God”, z 1969 r. Zarejestrowane na nim zostały rozmowy z Malcolmem Muggeridge (1903-1990), który po raz pierwszy ukazał światu sylwetkę i dzieło Matki Teresy. Na pokazie prezentowane są także dzieła dwóch Amerykanek, sióstr Ann i Jaenette Petric „Słowa Matki” (1984) oraz Niemca, Marcela Bauera „Dziedzictwo Matki Teresy”.
Fakt, że pokaz filmów o Matce Teresie: w sali kinowej prestiżowego Muzeum Fotografii, świadczy o dużym zainteresowaniu tym tematem. Jego organizatorem, które patronuje także episkopat Japonii jest niezwykle prężnie działające zgromadzenie Paulistek. Przy wejściu na sale kinową siostry ustawiły kiosk, w którym można nabyć książki i czasopisma poświęcone Matce Teresie oraz obecności Kościoła katolickiego w Japonii. Nowoczesny gmach Muzeum Fotografii mieści się w Ebisu Garden, w pobliżu siedziby ambasady polskiej w Tokio.
Według najnowszego sondażu Calin Georgescu może obecnie liczyć na poparcie na poziomie ok. 50 proc.
Zapewnił też o swojej bliskości mieszkańców Los Angeles, gdzie doszło do katastrofalnych pożarów.
Obiecał zakończenie "inwazji na granicy" i zakończenie wojen.
Ale Kościół ma prawo istnieć, mieć poglądy i jasno je komunikować.