Kornel Morawiecki o expose: Byłem bardzo wzruszony

Byłem bardzo wzruszony - powiedział we wtorek po expose premiera Mateusza Morawieckiego jego ojciec Kornel Morawiecki (WiS). Jak podkreślił, w przemówieniu było "za dużo konkretów". Dodał, że przedstawiony plan, to plan nie na dwa lata, ale na więcej.

Kornel Morawiecki został zapytany przez dziennikarzy w Sejmie, jak się czuł po expose swojego syna odparł: "to samo co państwo, to samo co my Polacy czujemy. Czujemy odpowiedzialność i radość z tego, że jesteśmy Polakami" - podkreślił. Dodał, że on sam był szczególnie wzruszony, kiedy syn przywołał go jako przykład.

Dziennikarze przywołali słowa opozycji mówiące o tym, że wystąpienie prezesa Rady Ministrów było mało konkretnie. K.Morawiecki ocenił, że "było za dużo konkretów". "Szczegółów było bardzo dużo. Mówił o wielu sprawach szczegółowych, wymieniał grupy społeczne. Ja uważam, że ważniejsze w jego przemówieniu są te momenty, gdzie podkreślał zasadniczą potrzebę naszej jedności, naszej dumy z tego, że jesteśmy Polakami. To mi się wydaje dużo ważniejsze niż ten brak konkretów, o którym pani mówi" - podkreślił.

Dziennikarze zwrócili uwagę, że wśród ludzi wolności nowy premier nie wspomniał Lecha Wałęsy. K.Morawiecki odpowiedział, że "Lech Wałęsa jest w pewnym sensie, symbolicznym człowiekiem wolności, ale też odszedł od prawdy". Dodał, że "słowo prawda u pana premiera padło wyraźnie: nie ma wolności bez prawdy".

Dopytywany, jak on sam ułożyłby to expose, Kornel Morawiecki odpowiedział, że "być może napisał by je krócej, bardziej ogólnie". "Rozumiem, że on ma plan, będzie premierem i będzie chciał pokazać tę wielobarwność naszej rzeczywistości polskiej, bo są różne grupy, różni ludzie. Dobrze, że zostali docenieni i emeryci, i młodzież, i przedsiębiorcy, i prości ludzie, i wykształceni, i bogaci, i biedni" - powiedział lider WiS.

Jak zaznaczył, "to jest plan na dużo więcej niż na dwa lata - nie wiem, czy tylko dla niego, nie wiadomo, to jest plan dla nas". Na koniec dodał: "daleka droga przed nim, przed nami wszystkimi".

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • gut
  12.12.2017 19:12
  Żywa Historia❕❗✌🏛 :-)
 • mee...
  12.12.2017 19:19
  Wielobarwosc naszej rzeczywistosci polskie"...tylko czy Polska da rade przetrwac kolejny wypasiony geszeft?
 • MarianNowak
  12.12.2017 23:49
  W przemówieniu premiera Morawieckiego zabrakło generalnej informacji, jakiej zasadniczej metody chce używać rząd, aby osiągnąć te trudne do osiągnięcia cele. Morowiecki powiedział, że głównym celem gospodarczym rządu powinna być zmiana z kapitalizmu konsumpcji na kapitalizm oszczędności, można by było jeszcze dorzucić do tego inwestycje. Tylko że premier nie zająknął się jednym zdaniem, jak ma zamiar tę Polskę oszczędności i inwestycji budować. Nie było nic o tworzeniu klimatu dla inwestycji, ale co najważniejsze - nie było słowa o oszczędności. Dowiedzieliśmy się, że jesteśmy zbyt uzależnieni od kapitału zagranicznego, z tego wynika, że potrzebujemy więcej kapitału krajowego, czyli więcej oszczędności w kraju, i znowu bez słowa kontynuacji, w jaki sposób to ma zostać osiągnięte. Nie było żadnych odpowiedzi ze strony Morawieckiego, jak rząd chce zmienić model kapitalizmu, co powinno być głównym zadaniem i wcale . W exposé Morawieckiego zabrakło konkretów.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7
  10°C Środa
  rano
  12°C Środa
  dzień
  13°C Środa
  wieczór
  11°C Czwartek
  noc
  wiecej »