Rząd proponuje internautom współpracę

Rząd przygotował propozycję współpracy z internautami. Centrum Informacyjne Rządu zapowiada, że resort finansów zaprezentuje nową wersję projektu noweli ustawy o grach hazardowych, z której mają być usunięte zapisy ws. rejestru stron i usług niedozwolonych.

Kancelaria premiera przedstawiła te propozycje w serwisie www.premier.gov.pl. Są one efektem debaty premiera Donalda Tuska z internautami, która odbyła się na początku lutego. Premier zapewnił wówczas, że rząd nie chce blokować internetu, tylko zapobiegać przestępczości.

Spotkanie dotyczyło projektu nowelizacji ustawy hazardowej, który wprowadza tzw. rejestr stron i usług niedozwolonych. Miałyby się w nim znaleźć m.in. strony, które umożliwiają prowadzenie gier hazardowych w internecie.

"Punktem wyjścia jest usunięcie zapisów dotyczących rejestru stron i usług niedozwolonych oraz innych przepisów, które wprowadzone zostały do ustawy o grach hazardowych oraz niektórych innych ustaw w związku z planowanym utworzeniem Rejestru" - czytamy w czwartkowym komunikacie CIR.

Centrum zapowiedziało, że ministerstwo finansów zaprezentuje po czwartkowym spotkaniu kierownictwa resortu poprawioną wersję projektu, przygotowaną we współpracy z Rządowym Centrum Legislacji.

Biuro prasowe zapowiedziało, że w czwartek projekt nie ukaże się na stronach internetowych resortu. Podano, że kolejne informacje na temat spotkania będą przekazywane w piątek.

CIR podało, że koncepcja współpracy z internautami "zakłada przeprowadzenie konsultacji trwających prac legislacyjnych dotyczących sfery technologii teleinformatycznych, mediów i rozwoju społeczeństwa informacyjnego." Konsultacje te mają objąć m.in. ustawy: Prawo prasowe, Prawo autorskie, o radiofonii i telewizji, o świadczeniu usług drogą elektroniczną oraz o dostępie do informacji publicznej, o naziemnej telewizji cyfrowej, a także polskie wersje dokumentów tworzących tzw. pakiet telekomunikacyjny. Centrum podkreśliło, że katalog konsultowanych dokumentów może zostać rozszerzony.

Konsultacje miałyby się odbywać z wykorzystaniem platformy komunikacyjnej on-line. Ich zasady określiłaby "grupa inicjatywna", składająca się z przedstawicieli internautów, przedsiębiorców, ekspertów, organizacji pozarządowych oraz rządu - poinformowano.

"Rządowe Centrum Legislacji przedstawi na swojej stronie na przełomie lutego i marca założenia funkcjonalne platformy internetowej informującej o legislacji rządowej" - napisało CIR w komunikacie.

Uwagi do propozycji rządu można zgłaszać na profilu KPRM w serwisie Facebook.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
17°C Niedziela
wieczór
14°C Poniedziałek
noc
11°C Poniedziałek
rano
11°C Poniedziałek
dzień
wiecej »