Decyzja o karze nałożonej na TVN uchylona

Przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski uchylił decyzję w sprawie nałożenia kary na TVN i zapowiedział stworzenie Medialnego Okrągłego Stołu - poinformowała w środę na swojej stronie Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.

Jak podano "po zapoznaniu się ze stanowiskami strony społecznej oraz dodatkowych analizach i argumentach przedstawionych przez zainteresowaną stronę" przewodniczący KRRiT postanowił uchylić decyzję z dnia 11 grudnia 2017 r. ws. nałożenia kary na spółkę TVN SA.

Kołodziejski zapowiedział także stworzenie Okrągłego Stołu Medialnego przy KRRiT z udziałem środowisk dziennikarskich, naukowych oraz z aktywnym uczestnictwem nadawców.

Utworzenie Okrągłego Stołu Medialnego spowodowane jest "niezwykłą wagą problemu brutalizacji życia publicznego, narastającą agresją kierowaną także przeciwko dziennikarzom, propagowaniu mowy nienawiści i dezinformacji tzw. fake news". "Przewodniczący KRRiT podkreślił, że wolność słowa oznacza odpowiedzialność za nie i dlatego tak pilna staje się potrzeba wspólnego wypracowania form samoregulacyjnych w mediach" - czytamy w komunikacie KRRiT.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji w połowie grudnia ub.r. zdecydowała o nałożeniu kary w wysokości 1 mln 479 tys. zł. na spółkę TVN SA, nadawcę programu TVN 24, za sposób relacjonowania wydarzeń w Sejmie i przed Sejmem z grudnia 2016 r. Według Rady nadawca naruszył przepisy ustawy o radiofonii i telewizji poprzez "propagowanie działań sprzecznych z prawem i sprzyjanie zachowaniom zagrażającym bezpieczeństwu". Spółka TVN SA uznała decyzję Krajowej Rady za bezpodstawną i zapowiedziała odwołanie się od niej do Sądu Okręgowego w Warszawie.

3 stycznia br. odbyło się robocze spotkanie przedstawicieli zarządu spółki TVN z KRRiT oraz ekspertami obu stron. Omawiano kolejne punkty uzasadnienia do decyzji o nałożeniu na nadawcę kary za sposób relacjonowania wydarzeń sejmowych w grudniu 2016 r. Zapowiedziano, że rozmowy będą kontynuowane.

W piątek Przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski spotkał się z przedstawicielami strony społecznej w sprawie kary nałożonej na nadawcę TVN 24. Według rzeczniczki Rady Teresy Brykczyńskiej dyskusja była "bardzo rzeczowa i merytoryczna".

Pod koniec grudnia KRRiT informowała, że spółka TVN SA przekazała Radzie dodatkowe wyjaśnienia dotyczące zarzutów; zapowiedziano, że będą one analizowane przez Biuro KRRiT.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KRRIT, MEDIA, PAP, TVN

 • gosc
  10.01.2018 22:30
  Akurat Tvn należy obecnie do Amerykanów, którzy są podobno naszymi jedynymi sprzymierzeńcami. Więc jeśli jakaś agentura maczała w tym palce to agentura Trumpa.
 • anty-TVN
  11.01.2018 08:31
  Najpierw nakładają - później zdejmują. Był telefon z ambasady USA? No cóż. Już dawno nie jesteśmy wolnym krajem. Kiedyś pod okupacją radziecką, a dzisiaj pod amerykańską. IMO akurat TVN należała się ta kara - za całokształt.
 • max
  11.01.2018 09:53
  To nie są dobre wiadomości. Miała być repolonizacja mediów, nie ma. Wyrzuca się najbardziej patriotycznych ministrów z rządu a zaraz po tym premier jedzie do Brukseli tłumaczyć się z rzeczy z których nie powinien się tłumaczyć chyba ze przed narodem polskim. Teraz taką decyzją daje się zielone światło do działań antypolskich. Okrągły stół kojarzy się wyłącznie negatywnie ze zdrada narodową.
 • Gość_2
  11.01.2018 12:30
  To kpina! W ogóle ka karuzela stanowiskowa PIS to działania czysto pozorowanei jawne "odpuszczenie". Szukanie na "gwałt" elektoratu liberalnego i z opozycji przed wyborami do samorządów ...A może to tak jest w polityce, może trzeba ciągle lawirować, by utrzymać władzę. Ewangeliczne "szukajcie prawdy, a prawda Was wyzwoli" na pewno nie odnosi się do polityków - także tych z PIS, odwołujących się do wartości chrześcijańskich (vide wczorajsze głosowanie).
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  19°C Środa
  noc
  17°C Środa
  rano
  19°C Środa
  dzień
  20°C Środa
  wieczór
  wiecej »