Ślub na pokładzie papieskiego samolotu nie taki spontaniczny

Głośny na cały świat ślub stewardessy i stewarda na pokładzie papieskiego samolotu nie był tak całkowicie spontaniczny - pisze serwis lifesitenews.com. Powołuje się przy tym na publikację internetowej strony chilijskiego czasopisma El Mercurio z 19 grudnia, a więc sprzed papieskiej pielgrzymki do Ameryki Południowej.

W tekście mowa jest o tym, że do towarzyszenia Franciszkowi w locie liniami Latam wybrani zostali stewardessa Paula Podest Ruiz i steward Carlos Ciuffardi. To małżeństwo cywilne, które od 8 lat zwleka z zawarciem małżeństwa sakramentalnego. Kobieta i mężczyzna wyznali dziennikarzowi, że mają nadzieję, że zawrą małżeństwo kościelne w samolocie, a ślubowi przewodniczyć będzie papież Franciszek.

- Nie wiem, czy ktoś mu (papieżowi) o tym powiedział - stwierdził Carlos Ciuffardi już po głośnym na cały świat ślubie.

Relacja ta jest zbieżna z informacjami przekazanymi przez szefa Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej Grega Burke'a. Powiedział on mediom, że niecodzienny ślub nie był pomysłem papieża, ale był on szczęśliwy, że może to zrobić..

«« | « | 1 | » | »»
 • Bartosik
  22.01.2018 12:33
  Nie wiem, czy to wybrzmiało w poprzednich dyskusjach, ale oby nie było takich sytuacji, że narzeczeni będą się domagać ślubu kościelnego np. na jakimś statku, argumentując "bo papież w samolocie udzielał"... Niestety to bardzo możliwe (widzac Msze polowe odprawiane byle jak i byle gdzie, "bo nasz papież tak robił" - choć wtedy sytuacja była zupełnie inna niż teraz) :(
 • Stanisław_Miłosz
  22.01.2018 13:01
  Może na kolejnej pielgrzymce steward Carlos Ciuffardi zostanie wyświęcony na księdza?

  https://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,33082,kardynal-wspolpracownik-papieza-dyskutowana-jest-mozliwosc-swiecenia-zonatych-mezczyzn.html

  Od rozważań trzeba kiedyś przejść do czynów. A gdzie jak nie pod błekitnym niebem najlepsze miejsce na inaugurację nowej tradycji? :)
 • Familiaris consortio
  22.01.2018 18:29
  Bardziej niż kiedykolwiek, w naszych czasach konieczne jest przygotowanie młodych do małżeństwa i życia rodzinnego... Kościół winien popierać lepsze i intensywniejsze programy przygotowania do małżeństwa, ażeby wyeliminować, na ile to możliwe, trudności, z którymi boryka się tyle małżeństw, a bardziej jeszcze po to, aby stworzyć pozytywne warunki do powstawania i dojrzewania udanych małżeństw... Przygotowanie bezpośrednie do sprawowania sakramentu małżeństwa powinno się odbywać w miesiącach i tygodniach poprzedzających ślub, aby w ten sposób nadać nowe znaczenie, nową treść i nową formę tak zwanemu egzaminowi przedślubnemu, wymaganemu przez prawo kanoniczne. Konieczność takiego przygotowania, istniejąca zawsze i w każdym przypadku, tym bardziej jest nagląca, gdy chodzi o narzeczonych, którzy jeszcze wykazują braki i doświadczają trudności w doktrynie i praktyce życia chrześcijańskiego. (Słowa Jana Pawła II)
 • Anna Panna
  23.01.2018 01:06
  To ciekawe, że coraz częściej cytowany jest portal LifeSiteNews. Chyba zacznę czytać...
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  19°C Środa
  rano
  23°C Środa
  dzień
  24°C Środa
  wieczór
  21°C Czwartek
  noc
  wiecej »