Duże zainteresowanie w internecie wywołał film umieszczony na Twitterze ks. Daniela Wachowiaka z archidiecezji poznańskiej. Widać na nim scenę z ulicznego misterium Męki Pańskiej w Meksyku. Chłopiec z zespołem Downa idzie obok aktora występującego w roli Jezusa. Obejmuje go, przytulę się, gładzi go po ręce. Najwyraźniej chce mu ulżyć, pocieszyć.
"Wzruszająca scena. Chłopiec z zespołem Downa - Juan Pablo - z różańcem w ręku towarzyszy i broni Pana Jezusa w czasie Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek w Meksyku" - zauważył w opisie filmu ks. Wachowiak.
Wzruszająca scena. Chłopiec z zespołem Downa - Juan Pablo - z różańcem w ręku towarzyszy i broni Pana Jezusa w czasie Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek w Meksyku. pic.twitter.com/Y3Ldz0GsZU
— ks. Daniel Wachowiak (@DanielWachowiak) 3 kwietnia 2018
Może i prezentowana scena to tylko spektakl z nieświadomym udziałem Juana Pabla. Jednak dzieci z zespołem Downa w rzeczywistości przechodzą często swą własną krwawą Drogę Krzyżową. Wiele z nich jest zabijanych jeszcze przed narodzeniem. Np. według danych upublicznionych w zeszłym roku, w okresie poprzedzających pięciu lat na Islandii nie urodziło się ani jedno dziecko z tym zespołem. - Na Islandii 100 proc. dzieci zdiagnozowanych z zespołem Downa jest abortowanych - stwierdził dr Peter McParland ze National Maternity Hospital w Dublinie.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.
Organizacja wspiera mieszkańców tego terenu za pośrednictwem Caritas Jerozolima.