Kościół bez Ducha Świętego jest trupem

Podczas dekanalnego czuwania 20 kwietnia w Marcinkowicach młodzież modliła się za V Synod Diecezji Tarnowskiej.

- Spotykamy się co miesiąc w innej parafii. Tym razem u nas. Tematem przewodnim spotkania jest Duch Święty, z racji przypadającego w tym roku hasła roku duszpasterskiego, a poza tym w naszym dekanacie zbliża się termin udzielenia sakramentu bierzmowania, więc chcieliśmy tym spotkaniem jeszcze bardziej przygotować młodzież gimnazjalną na przyjęcie Ducha Świętego - mówi Monika Zwolińska, prezes parafialnego oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Marcinkowicach.

Spotkanie, które stało się okazją do modlitwy w intencji V Synodu Diecezji Tarnowskiej i zachętą młodych do zaangażowania się w niego, przygotowała młodzież skupiona wokół dwóch grup działających w parafii - Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży wraz z ks. Krzysztofem Mirkiem i Ruchu Światło-Życie pod przewodnictwem ks. Sebastiana Musiała.

Kościół bez Ducha Świętego jest trupem   Beata Malec-Suwara /Foto Gość Śpiew podczas spotkania animowała młodzież skupiona wokół działającego w parafii Ruchu Światło-Życie Konferencję do młodych wygłosił ks. Marcin Kawa, wikariusz w Łęgu Tarnowskim. Swoje rozważanie oparł o fragment z Ewangelii św. Jana opowiadający o tym, jak apostołom ukazał się zmartwychwstały Jezus i tchnął na nich Ducha Świętego. Opowiadał o eksperymencie przeprowadzonym na młodych ludziach, którym odebrano telefony komórkowe. Zdecydowana większość z nich wpadała w panikę, rozpacz, a nawet depresję. - Myślicie, że jesteście inni? - pytał młodych, przekonując ich, jak bardzo smartfony zagłuszają nasze życie, Ducha Świętego, Jezusa, Boga.

Odwoływał się do sytuacji, w których wielu młodych ludzi dopiero po 5 czy 10 latach potrafi docenić i zrozumieć dar Ducha Świętego, jaki w sakramencie bierzmowania przyjmuje. - Dziś więcej jest poszukujących niż wierzących - mówił, zachęcając młodzież za papieżem Franciszkiem do zejścia z kanapy, ewangelizowania i dawania świadectwa o Jezusie w swoim środowisku. - Daj się prowadzić Duchowi Świętemu. Proś Ducha Świętego, aby ożywił twoją wiarę! - nawoływał.

Kościół bez Ducha Świętego jest trupem   Beata Malec-Suwara /Foto Gość - Tak, jak dusza ożywia ciało, tak Duch Święty ożywia Kościół. Jak rozdzielenie się duszy od ciała jest śmiercią, tak Kościół bez Ducha Świętego jest trupem - tłumaczył ks. Marcin Kawa, głosząc konferencję - Tak jak dusza ożywia ciało, tak Duch Święty ożywia Kościół. Jak rozdzielenie się duszy od ciała jest śmiercią, tak Kościół bez Ducha Świętego jest trupem - przekonywał.

Mówił o V Synodzie Diecezji Tarnowskiej, którego inauguracja odbędzie się dzisiaj, 21 kwietnia. - Ma on ożywić Kościół tarnowski - tłumaczył. - Wy macie okazję to zrobić. By Kościół tarnowski nie był trupem, potrzeba waszego zaangażowania, słuchania podpowiedzi Ducha Świętego, co trzeba zrobić, zmienić, dopracować - zachęcał.

W spotkaniu wzięła udział licznie młodzież z Marcinkowic, ale i Trzetrzewiny, Chomranic, Brzeznej, Tęgoborza oraz Świniarska. Wielu z tych młodych to gimnazjaliści, którzy niebawem przyjmą sakrament bierzmowania - jedni 26 kwietnia, pozostali 4 maja.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
6°C Piątek
wieczór
4°C Sobota
noc
5°C Sobota
rano
8°C Sobota
dzień
wiecej »