W Vierzehnheiligen w diecezji Bamberg zakończyła się sesja plenarna episkopatu Fryzyngi. Dwa razy w roku spotykają się na niej biskupi bawarskich diecezji, z arcybiskupem Monachium i Fryzyngi na czele. Po dwudniowej debacie wydali oni oświadczenie, w którym potępiają wszelkie molestowanie nieletnich przez duchownych, a także proponują zmianę dokumentu na temat pedofilii wydanego przez niemiecki episkopat w 2002 r.
Bawarscy biskupi proponują wprowadzenie specjalnego zapisu, według którego każdy podejrzany o molestowanie duchowny natychmiast zgłoszony zostanie do prokuratury. Wytyczne z 2002 r. zezwalają ordynariuszowi na rozważenie i rozwiązanie każdego przypadku w pierwszej linii na mocy prawa kanonicznego. Arcybiskup Monachium i Fryzyngi Rheinhard Marx zapowiedział, że niezależnie od tego, czy niemiecki episkopat podejmie się nowelizacji wytycznych, diecezje w Bawarii od dziś będą ściśle współpracowały z prokuraturą i meldowały każde podejrzenie. Episkopat Fryzyngi jest tylko reprezentacją biskupów bawarskich i nie ma władzy ustawodawczej w Kościele w Niemczech.
Zakończona sesja plenarna w Bawarii odbiła się szerokim echem w niemieckich mediach, ponieważ tamtejsi biskupi nie wykluczyli wypłacenia odszkodowań dla ofiar molestowania. Tymczasem na łamach dziennika Die Welt przewodniczący niemieckiego episkopatu bronił dziś Benedykta XVI. W gościnnym komentarzu pt. Bajka o milczącym Papieżu abp Robert Zollitsch napisał, że „nie ma Papieża dla Niemiec i Papieża dla Hiszpanii. Jest jeden Papież dla całego Kościoła powszechnego”. Abp Zollitsch zauważył, że dziś oczekuje się od Papieża stanowczego głosu w sprawie pedofilii w Niemczech, tymczasem Papież już wielokrotnie na ten temat się wypowiadał, ale w Niemczech „często nikt nie chciał go słuchać”.
FOMO - lęk, że będąc offline coś przeoczymy - to problem, z którym mierzymy się także w święta
W ostatnich latach nastawienie Turków do Syryjczyków znacznie się pogorszyło.
... bo Libia od lat zakazuje wszelkich kontaktów z '"syjonistami".
Cyklon doprowadził też do bardzo dużych zniszczeń na wyspie Majotta.
„Wierzę w Boga. Uważam, że to, co się dzieje, nie jest przypadkowe. Bóg ma dla wszystkich plan”.