Zwierzchnik rosyjskiego prawosławia uczcił pamięć ofiar ludobójstwa dokonanego na Ormianach na początku XX w. Patriarcha Cyryl przebywa w tych dniach w Armenii z trzydniową wizytą.
Razem z patriarchą-katolikosem wszystkich Ormian Karekinem II patriarcha Cyryl udał się pod pomnik ludobójstwa ,,Cicernakaberdu”. Pod pomnikiem na obu hierarchów oczekiwało duchowieństwo Ormiańskiego Kościoła Apostolskiego, przedstawiciele władz państwowych, miejskich stolicy Armenii Erewania i działaczy społecznych. Obaj dostojnicy złożyli kwiaty pod wiecznym zniczem. Dwa chóry wykonały pieśni żałobne i modlitwy w języku staroormiańskim. Następnie patriarchowie Cyryl i Karekin II wznieśli modlitwy, a obecne duchowieństwo rosyjskie odśpiewało modlitwę ,,Wieczny odpoczynek”.
Pomnik ,,Cicernakaberdu” wzniesiono w 1967 r. Obelisk wysokości 44 m symbolizuje wolę odrodzenia narodu ormiańskiego. Głęboka szczelina rozdzielająca obelisk wskazuje na rozdzielenie Ormian, których mniejsza część mieszka w Armenii, a większość w diasporze.
Podczas wizyty w Armenii patriarcha Cyryl zaprosił Karekina II na organizowaną w Baku Międzyreligijną Konferencję Rady Krajów Wspólnoty Niepodległych Państw. Podjęta na niej zostanie m.in. kwestia rozwiązania kryzysu w Górskim Karabachu. Patriarcha Cyryl podkreśla, że współpraca Kościołów z muzułmanami może wiele w tym regionie zmienić. Podkreślił, że chrześcijanie wezwani są do stwarzania atmosfery, w której ludzie nie będą już na siebie patrzeć przez celowniki karabinów, ale zaczną dialogować.
FOMO - lęk, że będąc offline coś przeoczymy - to problem, z którym mierzymy się także w święta
W ostatnich latach nastawienie Turków do Syryjczyków znacznie się pogorszyło.
... bo Libia od lat zakazuje wszelkich kontaktów z '"syjonistami".
Cyklon doprowadził też do bardzo dużych zniszczeń na wyspie Majotta.
„Wierzę w Boga. Uważam, że to, co się dzieje, nie jest przypadkowe. Bóg ma dla wszystkich plan”.