Katowice: Marsz dla Jana Pawła II

Kilkadziesiąt osób - głównie uczniów i studentów - przeszło w środę rano ulicami Katowic w marszu dla Jana Pawła II. Przed zbliżającą się 5. rocznicą śmierci papieża, modlili się o jego szybką beatyfikację i kanonizację.

Uczestnicy marszu mieli na sobie żółte koszulki z logo Katowic i napisem "Dla Jana Pawła II".

Po przejściu z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny pod papieski pomnik obok katowickiej Archikatedry Chrystusa Króla młodzi modlili się; opowiadali też sobie o wpływie, jakie na ich życie wywiera Jan Paweł II.

Michał Fugiel nawiązał do papieskiego przesłania: "Nie lękajcie się". "Wiele jest pokus, sytuacji, niebezpieczeństw, gdy człowiek ulega lękowi, boi się, jest niepewny. Pojawia się pokusa braku zaufania Panu Bogu" - ocenił. "Te słowa szczególnie przemówiły do mnie podczas ostatniej pielgrzymki w 2002 r., kiedy na nowo mówił: Przestań się lękać; kiedy mówił o Bożym miłosierdziu, żeby właśnie temu miłosierdziu zawierzać. Zaufanie Panu Bogu rzeczywiście jest podstawą drogi przez życie i stawiania czoła różnym sytuacjom. Do tego wzywa Jan Paweł II" - dodał.

Z kolei - jak mówił Patryk Chmielewski - myśl Jana Pawła II o łączeniu wiary z wiedzą, sprawiła, że poszedł na studia. "Nasza wiara i nasza wiedza powinny tworzyć nasze życie, żebyśmy mogli innym nieść Pana Boga - nie tylko naszym przykładem, ale też tym co już wiemy. () Potrzeba wiedzy wynika też z wiary, że jesteśmy w stanie ją osiągnąć, jesteśmy w stanie coś zrobić" - tłumaczył.

Renata Glenc wskazywała, że w okresie Wielkiego Postu stara się szczególnie realizować w swoim życiu przykazania miłości do Boga i bliźniego. "Wierszem Jana Pawła II, który mi towarzyszy jest: +Miłość mi wszystko wyjaśniła, miłość mi wszystko rozwiązała, dlatego uwielbiam tę miłość, gdziekolwiek by przebywała+" - mówiła.

Wieczorem studenci z duszpasterstwa akademickiego "Graniczna" działającego przy katowickiej parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny wystawią na dużej scenie Teatru Śląskiego im. S. Wyspiańskiego przedstawienie "Wierność Chrystusa, wierność Kapłana. Czcigodny Sługa Boży Jan Paweł II, pasterz i nauczyciel".

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Autoreklama

Autoreklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
20°C Piątek
rano
27°C Piątek
dzień
28°C Piątek
wieczór
25°C Sobota
noc
wiecej »