Silna eksplozja w pobliżu lotniska w Kairze

W rezultacie wybuchu w pobliżu lotniska w Kairze w czwartek wieczorem co najmniej 12 osób zostało rannych - poinformowała oficjalna agencja prasowa MENA powołując się na służby bezpieczeństwa. Przewieziono je do szpitala. Trwa ustalanie przyczyn eksplozji.

Wcześniej informowano, że wybuch nie spowodował ofiar.

Początkowo sądzono, że wybuchły zbiorniki z paliwem lotniczym. Informowano o wstrzymaniu startów i lądowań samolotów. Później informacje te zdementowano.

Rzecznik armii egipskiej płk. Tamer al-Rifai poinformował, że wybuch nastąpił na terenie fabryki chemicznej Helipolis for Chemical Industries znajdującej się w pobliżu lotniska w północnej części Kairu. Zbiorniki z paliwem nie ucierpiały. Wybuch spowodował pożar, który wkrótce został opanowany przez służby obrony cywilnej.

Nie jest jasne czy był to przypadkowy wybuch, czy atak terrorystyczny.

Rzecznik dodał, że przyczyną wybuchu była najprawdopodobniej wysoka temperatura. Podkreślił, że nie było zagrożenia dla portu lotniczego i jego praca nie była przerwana.

Informacje te potwierdził później minister lotnictwa cywilnego Junis al-Masri.

Al-Rifai nie podał do kogo należy fabryka, ale Reuter twierdzi, powołując się żródła w służbach bezpieczeństwo, że należy ona do wojska.

Egipt walczy z radykalną islamską partyzantką, która dokonała wielu ataków, głównie na półwyspie Synaj, gdzie armia prowadzi od lutego br. zakrojoną na szeroką skalę ofensywę. W ostatnim okresie walki z islamistami nieco osłabły.

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  3°C Czwartek
  wieczór
  0°C Piątek
  noc
  -1°C Piątek
  rano
  3°C Piątek
  dzień
  wiecej »