Zmiany wprowadzone do projektu nie usuwają jednak głównych wad ustawy. Dlatego Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” (ZDR3+) wystosował list otwarty do Marszałka Sejmu i posłów wzywający do głosowania przeciwko ustawie w zaproponowanej formie.
W środę posłowie rozpatrzą poprawione sprawozdanie Komisji Polityki Społecznej i Rodziny w związku z projektem wspomnianej ustawy.
Niezadowolenie treścią proponowanych zmian w projekcie ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie wyraziła Joanna Krupska, prezes Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus”. W przekazanym KAI oświadczeniu podkreśla, że „nie został zmieniony tytuł ustawy, sugerujący jakoby rodzina była ogniskiem przemocy”. Związek zaprotestował także w liście otwartym do Marszałka Sejmu.
Zdaniem Krupskiej zmiany wprowadzone do projektu nie usuwają jednak głównych wad ustawy. Dlatego Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” (ZDR3+) wystosował list otwarty do Marszałka Sejmu i posłów wzywający do głosowania przeciwko ustawie w zaproponowanej formie.
W piśmie do parlamentarzystów ZDR3+ zwraca uwagę, że nie został zmieniony tytuł ustawy, sugerujący jakoby rodzina była ogniskiem przemocy. Projekt ustawy, niezgodnie z konstytucyjnym ujęciem rodziny, zalicza do niej wszelkie nieformalne związki osób wspólnie zamieszkujących.
Ogromne obawy Związku Rodzin budzi przyjęta w ustawie szeroka definicja przemocy, która, zdaniem autorów listu do marszałka Sejmu, ogranicza oddziaływanie wychowawcze rodziców. Obawy przeciwników ustawy, także w proponowanym kształcie, rodzi także duży zakres kompetencji zespołów interdyscyplinarnych mających reagować na podejrzenia tak rozumianej przemocy.
Zdaniem ZDR3+ projekt ustawy przyznaje pracownikowi socjalnemu szczególne uprawnienia do odebrania dziecka rodzinie oraz wprowadza do Kodeksu Rodzinnego i Opiekuńczego całkowity zakaz karcenia dzieci.
Dlatego w liście do Marszałka Sejmu ZDR3+ załącza także szereg propozycji konkretnych poprawek (wraz z ich uzasadnieniem), których wprowadzenie, zdaniem Związku, pozwoliłoby na usunięcie wad tej ustawy.
„Przyjęcie nowelizacji w kształcie proponowanym przez poprawione sprawozdanie Komisji może w konsekwencji prowadzić do ograniczania suwerenności władzy rodzicielskiej i niezależności procesu wychowawczego” – ocenia Joanna Krupska w przesłanym KAI oświadczeniu.
W liście, jaki do Marszałka Sejmu wystosował Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” czytamy m.in.: „W sprawie projektowanej ustawy zabieramy głos w imieniu większości polskich rodzin, w których nie katuje się dzieci ani współmałżonków, w których nie dochodzi do przestępstw seksualnych, w których małżonkowie borykają się z codziennymi trudnościami, i w których kochają swoje dzieci i starają się wychowywać je najlepiej, jak potrafią”.
W poprawkach przesłanych Marszałkowi Sejmu postuluje się m.in. zmianę nazwy ustawy, która obecnie miałaby brzmieć: "Ustawa o przeciwdziałaniu przemocy wobec osób pozostających we wspólnym gospodarstwie domowym". ZDR3+ uzasadnia, że do przemocy domowej dochodzi bardzo często wśród osób wspólnie zamieszkujących a nie stanowiących rodziny. Dlatego też proponuje się zastąpienie we wszystkich miejscach ustawy sformułowania „przemoc w rodzinie” określeniem „przemoc domowa”.
Związek zwraca też uwagę, że „wyróżnianie ‘przemocy w rodzinie’ na tle innych przestępstw przeciwko zdrowiu i życiu ludzkiemu i przeciwko rodzinie ma charakter wyłącznie ideologiczny”.
Seria takich rakiet ma mieć moc uderzeniow zblliżoną do pocisków jądrowych.
Przewodniczący partii Razem Adrian Zandberg o dodatkowej handlowej niedzieli w grudniu.
Załoga chińskiego statku Yi Peng 3 podejrzana jest o celowe przecięcie kabli telekomunikacyjnych.
40-dniowy post, zwany filipowym, jest dłuższy od adwentu u katolików.