Jutro w godzinach przedpołudniowych przewidywany jest przylot do Polski samolotu specjalnego z ciałem Małżonki Prezydenta RP Pani Marii Kaczyńskiej - poinformowała Kancelaria Prezydenta.
Trumny z ciałami Pary Prezydenckiej zostaną wystawione na widok publiczny na parterze Pałacu Prezydenckiego.
Jak poinformował minister Sasin (Kancelaria Prezydenta) samolot z ciałem prezydentowej Marii Kaczyńskiej przyleci do Polski we wtorek najprawdopodobniej około godz. 10.
Ostateczna godzina przylotu zostanie potwierdzona we wtorek rano; po przylocie samolotu na lotnisko wojskowe Okęcie odbędzie się krótka ceremonia o charakterze rodzinnym; po tej uroczystości ciało Marii Kaczyńskiej zostanie przewiezione do Pałacu Prezydenckiego, do kaplicy prezydenckiej - poinformował minister.
Przejazd z lotniska do Pałacu Prezydenckiego będzie miał charakter uroczysty, z asystą policji - podał Sasin.
- podał w środę Reuters, powołując się na trzy źródła zaznajomione z tą sprawą.
Termin rejestracji na 48. Europejskie Spotkanie Młodych Taizé, w Paryżu mija 1 grudnia.
Pekin chce siłą wymusić zjednoczenie i kapitulację Tajwanu, by go anektować.
Było to największe masowe porwanie uczniów szkoły od ataku z marca 2024 r.