Pozostajemy w chłodnej masie powietrza pochodzenia arktycznego

Jak informuje IMGW Europa Zachodnia jest w zasięgu rozległego niżu znad Atlantyku, z lokalnym ośrodkiem w rejonie Zatoki Lwiej. Płytki niż znajduje się także nad Morzem Egejskim. Europa Centralna i Wschodnia są pod wpływem wyżu znad zachodniej Rosji. Polska pozostaje w obszarze podwyższonego ciśnienia, jedynie na zachodzie i południowym wschodzie kraju zaznaczają się płytkie zatoki niżowe. Pozostajemy w chłodnej masie powietrza pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 1007 hPa i nadal będzie spadać.

W niedzielę w zachodniej połowie kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Miejscami słabe opady śniegu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami i opady śniegu, na wschodzie miejscami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej od 5 cm na Podkarpaciu, około 8 cm na Mazowszu oraz Warmii i Mazurach do 10 cm na Podlasiu, wschodzie Mazowsza i Lubelszczyźnie. Temperatura maksymalna od -3 st., -2 st. na północnym wschodzie oraz miejscami na południowym zachodzie, do 0 st., 1 st. na Pomorzu Wschodnim, Podkarpaciu i zachodzie kraju. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na wschodzie oraz w górach porywisty i powodujący zamiecie i zawieje śnieżne, południowo-wschodni.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady śniegu, głównie na wschodzie oraz południowym zachodzie kraju. Temperatura minimalna od -5 st., -4 st. w centrum, na wschodzie i południowym zachodzie do -2 st., -1 st. na północnym zachodzie, tylko w kotlinach górskich od -8 st. do -6 st. Wiatr słaby i umiarkowany, w górach porywisty i powodujący zamiecie śnieżne, południowo-wschodni i południowy.

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami w centrum kraju również rozpogodzenia. Miejscami słabe opady śniegu, a na zachodzie również deszczu ze śniegiem, na krańcach północno-zachodnich deszczu. Temperatura maksymalna od -2 st., -1 st. na wschodzie do 2 st., 3 st. na zachodzie. Wiatr słaby, południowy i południowo-zachodni, tylko na północnym wschodzie południowo-wschodni.

W niedzielę w Warszawie zachmurzenie duże. Opady śniegu, stopniowo zanikające. Temperatura maksymalna około 0 st. Wiatr słaby, początkowo miejscami umiarkowany, południowo-wschodni.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe słabe opady śniegu. Temperatura minimalna około -4 st. Wiatr słaby, południowy i południowo-wschodni.

W poniedziałek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna około 0 st. Wiatr słaby, z kierunków południowych.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PAP, POGODA, PROGNOZA

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Pobieranie... Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
9°C Niedziela
rano
13°C Niedziela
dzień
14°C Niedziela
wieczór
12°C Poniedziałek
noc
wiecej »