Głosowanie w Izbie Gmin nad wynegocjowanym przez brytyjski rząd porozumieniem z Unią Europejską w sprawie Brexitu odbędzie się 15 stycznia - informuje w poniedziałek BBC, powołując się na źródła rządowe.
Pierwotnie głosowanie miało się odbyć w grudniu, ale premier Theresa May zdecydowała się przełożyć je na późniejszy termin, obawiając się znacznej porażki rządu.
W niedzielę May po raz kolejny ostrzegała, że W. Brytania znajdzie się "na nieznanych wodach", jeśli parlament odrzuci porozumienie w sprawie Brexitu. Reuters zwraca uwagę, że nie ma oznak, które wskazywałyby na pozyskanie przez szefową rządu sceptycznych dotąd deputowanych.
Sondaż, którego wyniki opublikowano w piątek, pokazał, że większość szeregowych członków Partii Konserwatywnej woli, aby W. Brytania wystąpiła z Unii Europejskiej bez umowy niż na warunkach wynegocjowanych przez premier May.
Przeciwnicy obecnego projektu umowy w sprawie Brexitu domagają się m.in. usunięcia lub ograniczenia czasowego tzw. mechanizmu awaryjnego dla Irlandii Północnej (ang. backstop), który w razie braku wynegocjowania innego rozwiązania zmusiłby cały kraj do pozostania w unii celnej i części wspólnego rynku UE, a także mógłby doprowadzić do powstania różnic regulacyjnych między Wielką Brytanią a Irlandią Północną. Unioniści sugerują, że to byłoby nieakceptowalnym naruszeniem integralności Zjednoczonego Królestwa.
Wielka Brytania powinna opuścić Unię Europejską 29 marca.
Ojcowie paulini przedstawili sprawozdanie z działalności sanktuarium w ostatnim roku
Walki trwały na całej długości frontu, na odcinku około tysiąca kilometrów.
Polacy byli drugą najliczniejszą grupą narodowościową spoza Portugalii.
Na plac przybył po nieszporach, które odprawił w bazylice watykańskiej.
Wkraczanie szkoły w sferę seksualności powinno się odbywać w porozumieniu z rodzicami.
Potrzebne są mechanizmy, które pomogą chronić wrażliwe grupy widzów, np. dzieci.
Ministerstwo gospodarki zagroziło, że zamknie organizacje, które nie zastosują się do nakazu.