Zmiany na Facebooku. Dotyczą blokowania stron

Facebook udostępni operatorom stron specjalną sekcję, gdzie będzie informował o powodach stojących za decyzją o usunięciu bądź zablokowaniu zamieszczanych treści. Serwis zmieni również zasady postępowania wobec kont notorycznie łamiących regulamin.

Funkcjonalność zostanie udostępniona jeszcze w czwartek. Zarządzający stronami w nowej sekcji znajdą specjalnie oznaczone treści, które Facebook usunął jako naruszające regulamin, np. fałszywe i mylące informacje oraz przejawy mowy nienawiści. Według koncernu Marka Zuckerberga sekcja ma umożliwiać operatorom stron zrozumienie decyzji o usunięciu lub ograniczeniu widoczności wpisów uznanych za niewiarygodne przez zewnętrznych ekspertów. W zakładce zabraknie natomiast wyjaśnień dotyczących treści usuniętych ze względu na spam lub stosowanie tzw. clickbaitu (wymuszania interakcji z odbiorcą - PAP).

Koncern zapowiedział również, że począwszy od czwartku zaostrzone zostaną zasady postępowania Facebooka wobec recydywistów łamiących regulamin platformy np. poprzez wielokrotne zakładanie stron naruszających zasady korzystania z serwisu. Nowe reguły mają być stosowane również w odniesieniu do właścicieli grup na Facebooku, a także organizatorów wydarzeń i posiadaczy profili, które były wcześniej usuwane przez administrację serwisu za nadużycia. W myśl zaktualizowanych zasad jeśli użytkownik notorycznie łamiący regulamin ponownie założy niezgodną z polityką portalu stronę, zostanie ona usunięta. Wraz z nią skasowane mogą zostać także inne strony i grupy powiązane z osobą tego samego operatora. Facebook podkreślił, że w takich wypadkach decyzja będzie podejmowana na podstawie analizy "dużego zbioru danych".

Serwis Gizmodo ocenił, że zmiany zapowiedziane przez Facebooka mogą pomóc w walce z dezinformacją na platformie, która wciąż stanowi dla koncernu poważny problem. W połowie stycznia Facebook informował o usunięciu kolejnych stron, profili na Instagramie i kont uwikłanych w rosyjskie operacje informacyjne.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| FACEBOOK

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
23°C Środa
wieczór
23°C Czwartek
noc
20°C Czwartek
rano
29°C Czwartek
dzień
wiecej »