Tychy: 12. Festyn Franciszkański

Już po raz 12 w parku św. Franciszka obok klasztoru Ojców Franciszkanów w Tychach Paprocanach odbędzie się FESTYN FRANCISZKAŃSKI. Festyn odbywa się od 1998 roku (z roczną przerwą).

Organizowane festyny mają charakter religijny i kulturalny. Adresatami festynów są mieszkańcy Tychów i okolic. Festyny służą budowaniu rodziny oraz umacnianiu integracji z miastem. Czerwcowy festyn wpisuje się do kalendarza imprez religijno – kulturalnym w Tychach.

W poprzednich edycjach wystąpili m.in.: góralski zespół „Krywań”, Irena Jarocka, zespół „2 plus 1”, Bronisław Opałko (Genowefa Pigwa) oraz czeski zespół Revival The Beatles. Gwiazdą ubiegłorocznego festynu był Zbigniew Wodecki z zespołem.

W tym roku wystąpią aktorzy Teatru Polskiego z Bielska Białej z programem „Festiwale, festiwale...”. "Festiwale, Festiwale" zawiera piosenki gwiazd polskich i zagranicznych, które wykonywane były na festiwalach w Sopocie i Opolu. Występy aktorów ucharakteryzowanych na poszczególne gwiazdy piosenki przeplatane są zabawami z publicznością prowadzonymi przez konferansjera (na życzenie także w wersji anglojęzycznej). Gwiazdą wieczoru będzie zespół „Papa D i jego wokalista Paweł Stasiak.

W programie tegorocznego festynu m.in.: gry i zabawy dla dzieci (poza sceną), loteria, prezentacja wozu strażackiego, prezentacja pierwszej pomocy medycznej oraz prelekcja Strażnika Miejskiego na temat zachowania w parkach miejskich.

Stoiska kulinarne zapraszają na kiełbaskę i krupnioki z grilla, frytki, a przede wszystkim ciasto domowej roboty.

Wszelkie dochody zebrane podczas Festynu przeznaczone są na dzieło budowy kościoła wznoszonego z kamienia dolomitu od 2000 roku.

Zapraszamy na naszą stronę internetową www.tychyofm.pl

Program festynu

12.oo Msza św. plenerowa w parku św. Franciszka z udziałem chóru parafialnego „Pax et Bonum” i Chóru Akademickiego Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach

15.3o Świat Walta Disneya – program dla dzieci

17.oo Strażnik Miejski radzi i poucza

17.15 Uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych w Tychach

18.oo Prezentacja pierwszej pomocy medycznej

18.3o Festiwale, festiwale...

20.3o Gwiazda wieczoru - Zespół „Papa D”

 

Prowadzenie: Mirosław KAŃTOR

Ponadto poza sceną:

14.oo – 15.3o Zabawy dla dzieci, prezentacja wozu strażackiego, malowanie twarzy, balonowe kreacje.

Wszelkie ofiary złożone podczas festyny przeznaczone są na dzieło budowy kościoła i klasztoru Ojców Franciszkanów na osiedlu P-1 w Tychach Paprocanach.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  15°C Sobota
  noc
  13°C Sobota
  rano
  18°C Sobota
  dzień
  19°C Sobota
  wieczór
  wiecej »