Gdańska Prokuratura Apelacyjna przesłała do Prokuratury Okręgowej w Toruniu zawiadomienie złożone przez dyrekcję Radia Maryja, dotyczące "złośliwego telefonicznego nękania" rozgłośni.
Jak poinformował PAP rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku Krzysztof Trynka pismo w tej sprawie sporządzone przez dyrekcję rozgłośni trafiło do Gdańska z Prokuratury Generalnej. W środę zostało przesłane do Torunia.
Trynka dodał, że zawiadomienie dotyczy "działań podejmowanych przez nieznanych sprawców na szkodę Radia Maryja, a mających postać złośliwego nękania poprzez blokowanie linii telefonicznej i kierowanie różnego rodzaju obraźliwych słów poprzez telefon".
Pełną treść pisma sporządzonego w tej sprawie przez dyrekcję Radia Maryja, opublikował na swojej stronie internetowej (w formie listu otwartego) "Nasz Dziennik".
W piśmie czytamy m.in., że "od drugiego tygodnia kwietnia br. Radio Maryja jest przedmiotem szczegółowo zaplanowanego ataku politycznego w ramach walki z religią pod pozorem stworzenia wrażenia, że jest to grupa stalkerów, którzy całkowicie blokują telefony Radia Maryja i uniemożliwiają naszym słuchaczom dodzwonienie się do radia, jak też uniemożliwiają dziennikarzom naszego radia uzyskanie jakichkolwiek informacji z zewnątrz".
Z pisma wynika, że sprawcy "wydzwaniają bez przerwy" na numer rozgłośni i w ten sposób blokują linię telefoniczną. Część z dzwoniących osób "po udanym dodzwonieniu się do radia kieruje wyzwiska, przekleństwa i groźby pod adresem osób pracujących w radiu" - czytamy w piśmie.
Linia telefoniczna ma być też blokowana przez przypadkowe osoby, które dzwonią do radia po otrzymaniu wiadomość sms z prośbą o pilny kontakt. W sms-ach tych - jako numer kontaktowy, podany jest telefon rozgłośni.
Zgodnie z prawem, prokuratura po otrzymaniu zawiadomienia o przestępstwie wszczyna postępowanie sprawdzające i ma 30 dni na decyzję o wszczęciu formalnego śledztwa lub o jego odmowie.
Na prezent dla pary młodej goście chcą przeznaczyć najczęściej między 401 a 750 zł.
To opinia często powtarzana przed mającymi się dziś odbyć rozmowami pokojowymi.
„Przedwczesne” jest obecnie rozważanie ewentualnej podróży papieża Leona XIV na Ukrainę
Ponad 200 operacji prenatalnych rozszczepu kręgosłupa wykonano w bytomskiej klinice.