Kierunek: Wieczne Miasto. Pielgrzymka rowerowa z Koszalina

Na rowerowym siodełku spędzą blisko dwa tygodnie, pokonają ponad 2 tys. km, zmierzą się alpejskimi podjazdami i południowym upałem. Z proboszczowskim błogosławieństwem ruszyli spod koszalińskiej katedry do Rzymu.

Pielgrzymują do grobu św. Jana Pawła II, żeby prosić go o wstawiennictwo dla całego Kościoła. Po drodze pokłonią się Matce Bożej z Magreglio - patronce kolarzy i zajrzą do Asyżu.

- Trasa ciekawa, ale trudna, bo czeka nas przeprawa przez wysokie góry. Gdzieś tam na mapach pokazuje się Saint Moritz, więc przez pewien czas będzie stromo, wysoko i gorąco, czyli wszystko, co kolarze lubią najbardziej na świecie - śmieje się ks. Mariusz Ambroziewicz, miłośnik ekstremalnych doznań rowerowych i organizator wypraw kolarskich.

- To także wpisuje się w pielgrzymkowe hartowanie ducha. Bo to uczy pokory. Człowiek nigdy nie jest w stanie sięgnąć swojego ducha tak jak wtedy, gdy ciało jest już zupełnie wykończone. Będziemy prosić cały czas Pana Boga o mocnego ducha, żeby nie zabrakło go, gdy siły fizyczne już się skończą - dodaje duszpasterz.

Kierunek: Wieczne Miasto. Pielgrzymka rowerowa z Koszalina   Karolina Pawłowska /Foto Gość 14 osób na rowerach i pięcioosobowa ekipa towarzysząca to skład tegorocznej wyprawy.

Trzon 14-osobowej ekipy na rowerach to katedralni ministranci, ale nie tylko.

- Nie mam tyle siły, żeby gonić chłopaków pod górkę, ale doganiam ich na zjazdach - śmieje się Katarzyna Derda, jedyna w męskim składzie dziewczyna. Z ekipą Koszalińskiego Katedralnego Klubu Sportowego była już w Londynie, Macedonii i Albanii. Każda z kolejnych wypraw to dla niej przede wszystkim przeżycie duchowe.

- Wiadomo, przygotowanie fizyczne musi być, ale w kręceniu tylu kilometrów duchowość bardzo pomaga, zwłaszcza na podjazdach. W tym roku jedziemy przez Alpy i nie wiem, czy bez Jego pomocy mogłabym dać radę - przyznaje rowerzystka. - Ostre wzniesienia, które trzeba pokonywać, to nie tylko zmaganie fizyczne, ale także doskonały czas na rozmowę z Panem Bogiem. To moment otwierania siebie, ściągania masek, pokazywania - także sobie - jakim się naprawdę jest - dodaje Kasia.

Dla ks. Mariusza Ambroziewicza tegoroczna wyprawa jest wyjątkowa. Nowy dekret kieruje katedralnego wikariusza do pracy w Kołobrzegu-Podczelu, gdzie od dzisiaj rozpoczyna proboszczowanie.

- Dlatego zabieram ze sobą podwójny zestaw intencji: parafian z Koszalina, od których wyjeżdżam, i parafian z Kołobrzegu, do których wrócę. Mam nadzieję, że także wśród nich uda mi się zaszczepić ducha rowerowego pielgrzymowania i - jeśli nowe obowiązki pozwolą - w przyszłym roku wyruszy w świat jeszcze większa ekipa - dodaje duszpasterz.

 

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  1 2 3 4 5 6 7
  7°C Niedziela
  noc
  7°C Niedziela
  rano
  8°C Niedziela
  dzień
  10°C Niedziela
  wieczór
  wiecej »