Debaty Komorowski-Kaczyński

Debaty Bronisława Komorowskiego z Jarosławem Kaczyńskim odbędą się w niedzielę i w przyszłą środę - poinformowała rzeczniczka sztabu Komorowskiego Małgorzata Kidawa-Błońska. Obie debaty rozpoczną się o godz. 20; mają potrwać około 60 minut.

To były długie i trudne rozmowy - powiedziała Kidawa-Błońska o spotkaniu szefów sztabów Komorowskiego i Kaczyńskiego - Sławomira Nowaka i Joanny Kluzik-Rostkowskiej, której towarzyszył rzecznik PiS Adam Bielan.

Sztaby mają w środę spotkać się po raz kolejny, aby dalej ustalać szczegóły debaty. W spotkaniu, zaplanowanym na godz. 17 mają wziąć udział przedstawiciele TVP, TVN, Polsatu i Superstacji.

Rzecznik sztabu Jarosława Kaczyńskiego, Paweł Poncyljusz, powiedział w środę, że oba sztaby zgodziły się, że debaty będą o tym samym zakresie tematycznym, czyli "sprawy gospodarcze, sprawy społeczne, sprawy międzynarodowe".

Poncyljusz pytany o niedzielny i środowy termin debaty Komorowski-Kaczyński powiedział: "Z tego co wiem, wczoraj na tym etapie rozstały się obie strony. Cieszę się, że dzisiaj sztab wyborczy Bronisława Komorowskiego wstał, przemyślał i zgadza się na propozycje, które były wczoraj składane".

"Miejmy nadzieję, że to zostanie potwierdzone po południu na kolejnym spotkaniu. Niestety, mamy takie doświadczenia ze sztabem Komorowskiego, że z innym zdaniem się budzą, a z innym idą spać" - dodał.

Pytany, czy dla sztabu PiS jest do przyjęcia, oprócz niedzieli, także środa odpowiedział: "Szukamy pól kompromisu. Jeśli dla PO jakiś dzień jest bardzo ważny, to nie przeczymy, że jesteśmy gotowi sprostać takim oczekiwaniom".

Kidawa-Błońska podkreślała, że "Bronisław Komorowski od początku tej kampanii zabiegał o rozmowę +jeden na jeden+".

"W tej debacie będzie można porozmawiać na tematy społeczne, na tematy dotyczące polityki zagranicznej bezpieczeństwa państwa i nowoczesnej edukacji. Nie ograniczajmy się tylko do mówienia nieprawdy (...), ale przeprowadźmy prawdziwą, męską rozmowę" - powiedziała Kidawa-Błońska nawiązując do orzeczenia Sądu Okręgowego, który we wtorek nakazał Kaczyńskiemu sprostowanie nieprawdziwej informacji, jakoby Komorowski opowiadał się za sprywatyzowaniem służby zdrowia.

Posłanka PO wyraziła nadzieję, że w ramach debat kandydatów Polacy będą mogli zobaczyć "dobrą, merytoryczną dyskusję".

Przed pierwszą turą wyborów nie doszło do debaty "jeden na jeden" Komorowskiego z Kaczyńskim. Obaj kandydaci spotkali się w ramach "debaty czterech" w TVP (debatowali tam również Waldemar Pawlak i Grzegorz Napieralski).

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
15°C Piątek
noc
12°C Piątek
rano
19°C Piątek
dzień
19°C Piątek
wieczór
wiecej »