Władze amerykańskie zatrzymały jeszcze jedną osobę w związku ze śledztwem dotyczącym rosyjskich szpiegów w USA - pisze wtorkowy "Wall Street Journal". Według gazety, która powołuje się na źródła zbliżone do sprawy, jest to 23-letni Rosjanin.
"WSJ" podaje, że trwa proces jego deportacji; w poniedziałek mężczyzna pozostawał w areszcie. Nie postawiono mu żadnych zarzutów, gdyż śledczy nie zebrali przeciwko niemu wystarczających dowodów i doszli do wniosku, że jego przypadek był odmienny od grupy, której członków oskarżono o szpiegostwo na rzecz Rosji.
Nie jest jasne, dlaczego śledczy zainteresowali się Rosjaninem, ale agenci FBI zaczęli go obserwować krótko po tym, jak przyjechał do USA w październiku 2009 roku. Jego nazwisko wypłynęło w trakcie śledztwa dotyczącego dziesięciorga szpiegów wymienionych przez Amerykanów w piątek w Wiedniu na czterech mężczyzn skazanych w Rosji za współpracę z zachodnimi wywiadami.
"WSJ" dodaje, że od czasu piątkowej wymiany wszystkie osoby nie pojawiają się publicznie w żadnym z krajów i oczekuje się, że będą składać długie wyjaśnienia przedstawicielom wywiadów. Władze USA poinformowały, że niepełnoletnie dzieci rosyjskich agentów zostały odesłane do Rosji, by dołączyć do swoich rodziców.
To najpoważniejsze walki wewnątrz Syrii od 2020 r. Zginęło w nich już ponad 250 osób.
W odpowiedzi władze w Seulu poderwały myśliwce i złożyły protest dyplomatyczny.
O spowodowanie uszkodzeń podejrzana jest załoga chińskiego statku Yi Peng 3.
Program stoi w sprzeczności z zasadami ochrony małoletnich obowiązującymi w mediach.
Seria takich rakiet ma mieć moc uderzeniow zblliżoną do pocisków jądrowych.
Przewodniczący partii Razem Adrian Zandberg o dodatkowej handlowej niedzieli w grudniu.
Załoga chińskiego statku Yi Peng 3 podejrzana jest o celowe przecięcie kabli telekomunikacyjnych.