„Pić z prawdziwego źródła” – to hasło tegorocznej Europejskiej Pielgrzymki Ministrantów, która rozpoczęła się 2 sierpnia w Rzymie. Organizowana jest ona co pięć lat przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Ministrantów CIM, które w tym roku świętuje 50 lat istnienia.
Włoskie media przybycie młodych ludzi określiły mianem najazdu, ponieważ do Wiecznego Miasta przyjechało ponad 50 tys. członków służby liturgicznej z całej Europy. Jest wśród nich także grupa z Polski, która m.in. nawiedziła grób Jana Pawła II.
W ramach europejskiej pielgrzymki dla ministrantów przygotowano bogaty program kulturalny i religijny, w tym popołudniowe czuwanie modlitewne na Placu św. Piotra. Jutro młodzi spotkają się z Benedyktem XVI na audiencji ogólnej.
Prezydent USA Donald Trump stwierdził, że był bardzo niezadowolony z izraelskiego ataku.
Co najmniej 25 osób zginęło, a ponad 600 zostało rannych w trakcie antyrządowych protestów.
Na nadzwyczajnym posiedzeniu zbiera się rząd. Zaplanowano odprawę w BBN.