W hołdzie Janowi Pawłowi II

W niedzielę 12 września o 18. w stołecznej Filharmonii odbędzie się koncert: „W hołdzie Janowi Pawłowi II”, organizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Fundacji Jana Pawła II we współpracy z Centrum Myśli Jana Pawła II. Gwiazdą koncertu będzie Aga Zaryan oraz włoskie Trio Pannici.

Dochody z koncertu i towarzyszącej mu loterii zostaną przeznaczone na rzecz stypendystów Fundacji Jana Pawła II. Fundacja sprawuje opiekę nad 150 stypendystami-studentami KUL, pochodzącymi ze Wschodu – byłych krajów Związku Radzieckiego.

Trio Panicci – które zaprezentuje swoje utwory skomponowane w oparciu o teksty Jana Pawła II – to formacja, która skupia trójkę wybitnych młodych włoskich artystów. Francesco Panicca, charyzmatyczny pianista i kompozytor; Barbara Saba, niezwykle dynamiczna aktorka, piosenkarka i tancerka; Marco Saba – perkusista i wszechstronnie utalentowany muzyk.

Ewa Bednarkiewicz, prezes Towarzystwa Przyjaciół Fundacji Jana Pawła II informuje, że Trio Pannici, to młodzi ludzie do końca zafascynowani osobą Jana Pawła II. Na podstawie jego poezji i nauczania komponują muzykę i śpiewają. Ze swymi koncertami jeżdżą po świecie. Byli m. in. w Paryżu, gdzie odnieśli olbrzymi sukces. Trio występowało w 2009 roku przed papieżem Benedyktem XVI na koncercie organizowanym przez Ambasadę RP w Watykanie z okazji 4. rocznicy śmierci Jana Pawła II.

Aga Zaryan jest jedną z najpopularniejszych polskich wokalistek jazzowych młodego pokolenia o charakterystycznym, ciepłym i matowym tonie głosu. Nagrała już pięć albumów, w tym złoty, platynowy i multiplatynowy. W koncercie, na którym wykona utwory ze swojego repertuaru, towarzyszyć jej będą: Michał Tokaj (fortepian), Michał Barański (kontrabas) oraz Łukasz Żyta (perkusja).

Koncert „W hołdzie Janowi Pawłowi II” organizowany jest przez Towarzystwo Przyjaciół Fundacji Jana Pawła II w Polsce we współpracy z Centrum Myśli Jana Pawła II. W jego trakcie odbędzie się wyjątkowa loteria fantowa. Kolekcja srebrnych monet Mennicy Polskiej, unikalne komplety filatelistyczne znaczków Poczty Polskiej i wiele publikacji dot. Jana Pawła II – to tylko niektóre z ponad 300 wartościowych fantów, jakie będą do wygrania. Losy w cenie 30 i 50 zł będą do nabycia w przerwie koncertu.

Stypendyści pragną udać się do Rzymu na beatyfikację Jana Pawła II i konkretnie na ten cel będą przeznaczone środki zebrane przy okazji niedzielnego koncertu – informuje Ewa Bednarkiewicz. „Dla wielu z nich, szczególnie tych z Syberii czy Kazachstanu, może to być jedyna tego rodzaju okazja w życiu” – podkreśla.

Bilety na koncert w cenie 60 zł są dostępne w sprzedaży w Filharmonii Warszawskiej. Natomiast wejściówki w cenie 20 zł. można będzie nabyć wejściówki. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na pomoc stypendystom zza wschodniej granicy.

«« | « | 1 | 2 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9°C Niedziela
wieczór
7°C Poniedziałek
noc
7°C Poniedziałek
rano
9°C Poniedziałek
dzień
wiecej »