Ataki na Benedykta XVI w związku ze skandalem pedofilii w Kościele są nieuzasadnione, ponieważ od 2001 r. starał się on rozwiązać ten problem. Przypomniał o tym w wywiadzie dla tygodnika „Famiglia cristiana” Francis Campbell, ambasador Wielkiej Brytanii przy Stolicy Apostolskiej.
Zapewnił, że jego kraj z niecierpliwością czeka na przyjazd papieża, „wielkiej osobowości, która ma zawsze do zaproponowania ciekawy punkt widzenia”.
Brytyjski dyplomata podkreślił doskonałe stosunki pomiędzy jego krajem i Stolicą Apostolską. – To prawda, że są różnice pomiędzy moim rządem i Watykanem w sprawie zapobiegania AIDS. O ile nie zgadzamy się na przykład w kwestii prezerwatyw, to mamy zbieżne stanowisko jeśli chodzi o ostateczny cel, czyli zwalczenie tej choroby – stwierdził ambasador Zjednoczonego Królestwa.
Inne zagadnienia, w których stanowisko Stolicy Apostolskiej i Wielkiej Brytanii jest zbieżne, to problem bliskowschodni. Jeśli chodzi o beatyfikację kard. Johna Henry'ego Newmana, to – według ambasadora – „może on być punktem zbliżenia anglikanów i katolików”.
Campbell uważa, że choć Kościół katolicki nie od razu zdał sobie sprawę z powagi nadużyć seksualnych, jakich duchowni dopuszczali się na nieletnich, to „uczciwie mówiąc, kard. Joseph Ratzinger był jednym z pierwszych, którzy uruchomili machinę, aby podjąć tę kwestię”.
Na prezent dla pary młodej goście chcą przeznaczyć najczęściej między 401 a 750 zł.
To opinia często powtarzana przed mającymi się dziś odbyć rozmowami pokojowymi.
„Przedwczesne” jest obecnie rozważanie ewentualnej podróży papieża Leona XIV na Ukrainę
Ponad 200 operacji prenatalnych rozszczepu kręgosłupa wykonano w bytomskiej klinice.