Ekskomunika dla prezydenta?

Episkopat Filipin nie wyklucza, że w obliczu agresywnej antyrodzinnej polityki władz konieczne będzie publiczne ogłoszenie ekskomuniki prezydenta kraju, Benigno Aquino III. Stwierdził to w wypowiedzi dla Radia Veritas jego przewodniczący, bp Nereo Odchimar.

Hierarcha wyraził poważne zaniepokojenie Kościoła z powodu poparcia głowy państwa dla agresywnych programów lansujących antykoncepcję i aborcję. Zastrzegł, iż Kościół pragnie rozwiązania problemów unikając konfrontacji, ale dodał, że istnieje możliwość ogłoszenia ekskomuniki na prezydenta Filipin. Powinien być on świadomy, że aborcja jest grzechem ciężkim. Bp Odchimar przypomniał, że osoby pomagające w dokonaniu aborcji podlegają ekskomunice mocą samego faktu.

Tymczasem prezydent Aquino dał do zrozumienia, że nie ma zamiaru wycofywać się z obranej linii agresywnej polityki antyrodzinnej. Powołuje się przy tym na zasadę swobody sumienia. Bp Odchimar przypomniał, że episkopat zabiega od dawna o możliwość spotkania z prezydentem i jego współpracownikami, by przedyskutować kwestie budzące kontrowersje. Na prośbę w tej sprawie. wystosowaną w lutym bieżącego roku dotychczas nie otrzymał jednak odpowiedzi. „Kościół pragnie dialogu, a nie konfliktu” – stwierdził przewodniczący episkopatu Filipin.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  18°C Czwartek
  dzień
  19°C Czwartek
  wieczór
  15°C Piątek
  noc
  12°C Piątek
  rano
  wiecej »