W Senacie RP odbyła się konferencja „Skazani na ubóstwo?”, zorganizowana przez Caritas Polska. W czasie jej trwania zaprezentowano publikację zatytułowaną „Skazani na wykluczenie?”. Prezentuje ona wyniki badań prowadzonych przez naukowców z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego wśród grup zagrożonych wykluczeniem społecznym.
Jak poinformowała podczas spotkania z dziennikarzami prof. Iwona Niewiadomska z KUL-u, współautorka publikacji, pomysł badań pojawił się przed dwoma laty, podczas spotkania z przedstawicielami Caritas Polska. „Jej przedstawiciel ks. Zbigniew Sobolewski powiedział wtedy: potrzebujemy materiałów, które będą podstawą do dyskusji z różnego typu organizacjami o charakterze publicznym, czyli rządowym, samorządowym, z organizacjami pozarządowymi, z fachowcami, którzy zajmują się tą problematyką: materiałów ukazujących, że praca, którą wykonujemy, ma sens” – przypomniała prof. Niewiadomska.
Większą część publikacji stanowią wyniki badań dotyczące funkcjonowania różnych grup wykluczenia. Okazuje się, że niezależnie od tego, jaka jest to grupa, tkwi w niej ogromny potencjał. Ostatnia część książki jest rodzajem skryptu mówiącym o tym, jak można pracować z ludźmi, którzy doświadczają określonych problemów.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.
Organizacja wspiera mieszkańców tego terenu za pośrednictwem Caritas Jerozolima.