Gdyby Jezus żył w naszych czasach, na wątpliwości naszych współczesnych co do nierozerwalności małżeństwa odpowiedziałby tak samo jak swoim uczniom: co Bóg złączył, człowiek niech nie rozdziela. Słowa te czytamy w liście maltańskich biskupów na temat planów zalegalizowania rozwodów w tym kraju.
Przypominają oni, że nauczanie Jezusa ma na względzie jedynie dobro człowieka. Że tak jest, Maltańczyków powinny przekonać doświadczenia innych krajów, gdzie rozwody zostały już wprowadzone. Sądzono, że w ten sposób uda się rozwiązać problemy małżeńskie. Dziś widzimy, że jest wręcz odwrotnie. Wraz z wprowadzeniem rozwodów problemów w małżeństwach i rodzinach tylko przybyło – czytamy w liście pasterskim. Jest on skierowany nie tylko do katolików.
Maltańscy biskupi chcą przekonać również tych, którzy domagają się wprowadzenia rozwodów. Nierozerwalność małżeństwa wynika bowiem z natury człowieka, a nie z wiary. Broniąc trwałości związku małżeńskiego, katolicy nie narzucają innym swoich przekonań, lecz kierują się tą samą logiką, która każe im domagać się na przykład sprawiedliwości czy poszanowania dla środowiska naturalnego – tłumaczą maltańscy biskupi.
"Franciszek jest przytomny, ale bardziej cierpiał niż poprzedniego dnia."
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Osoby zatrudnione za granicą otrzymały 30 dni na powrót do Ameryki na koszt rządu.