Czas na współpracę

Wicepremier, szef PSL Waldemar Pawlak powiedział w poniedziałek w Rzeszowie, że w Polsce potrzebna jest współpraca, a czas "partii wielkich kłótni" już się kończy.

"Te przykłady różnego rodzaju awantur i konfliktów, które są już wewnątrzpartyjne, pokazują, że czas partii wielkich kłótni kończy się i potrzebne są w naszym kraju rozwiązania pozytywne: współpraca, kooperacja" - powiedział na konferencji prasowej.

Podkreślił także, że w najbliższych wyborach liczy na wygraną bardzo dobrych gospodarzy i samorządowców, którzy potrafią dobrze przeprowadzić inwestycje. Jego zdaniem, takie umiejętności cechują kandydatów PSL.

"W wyborach samorządowych ludzie nie lubią fundować sobie tego zamieszania i bałaganu. Jak wybierają wójta czy burmistrza, to chcą mieć takiego, który nie jest jakiś odlotowy szałaput, tylko taki, który rzeczywiście potrafi dobrze przygotować i przeprowadzić inwestycje, potrafi zadbać o to, aby były dobre drogi, dobra szkoła, dobre wodociągi" - powiedział szef PSL.

Podał także, że w wyborach samorządowych kandyduje 25 tys. członków i sympatyków jego partii.

Odpowiadając na pytanie, czy w szeregach PSL znajdzie się miejsce dla byłych posłanek PiS: Joanny Kluzik-Rostkowskiej i Elżbiety Jakubiak odpowiedział, że to zależy od nich samych, od ich zamiarów i gotowości współpracy. "Bardzo mocno trzeba podkreślić, że PSL jest chyba jedyną taką partią w pełni demokratyczną, gdzie te mechanizmy sprawiają, że mogą występować różne poglądy, różne spojrzenia, ale łączy nas jedno - wspólne przekonanie o tym, że ważna jest współpraca, działanie ponad podziałami i umiejętność porozumienia się" - zaznaczył.

Zapytany, czy PSL może zyskać w sytuacji, gdy PiS traci poparcie, powiedział, że w polityce zmiana i przebudzenie powinny sprawić, "że zyskają ci kandydaci, którzy są na serio i poważni, a ci, którzy się awanturują i z tego uczynili technologię zdobywania władzy, pójdą na odpoczynek, bo starczy już tego użerania się i tych wielkich awantur".

Wicepremier wręczył w Rzeszowie decyzje o przyznaniu bezzwrotnych pożyczek z Funduszu Poręczeń Kredytowych pięciu pierwszym przedsiębiorcom z Podkarpacia, dotkniętym skutkami powodzi. Pożyczki wynoszą do 50 tys. zł.

Uczestniczył także w odznaczaniu około 450 strażaków PSP i OSP, żołnierzy, policjantów, funkcjonariuszy Straży Granicznej, ratowników WOPR za udział w akcji ratowniczej podczas ostatniej powodzi i w usuwaniu jej skutków. Wśród wyróżnionych znalazł się sam Waldemar Pawlak i wojewoda podkarpacki Mirosław Karapyta.

Ponadto w czasie uroczystości podkarpackim strażakom przekazano 72 wozy ratowniczo-gaśnicze (55 dla OSP i 17 dla PSP).

Podczas wizyty w Rzeszowie Pawlak uczestniczył także w międzynarodowej konferencji Project Management, której głównym tematem były innowacje jako siła rozwoju Unii Europejskiej.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
33°C Piątek
dzień
34°C Piątek
wieczór
29°C Sobota
noc
18°C Sobota
rano
wiecej »