W czwartek nie będzie decyzji ws. Poncyljusza

W czwartek nie będzie decyzji władz PiS w sprawie wykluczenia Pawła Poncyljusza z partii; nie będzie też omawiana sprawa europosłów Adama Bielana i Michała Kamińskiego - poinformował PAP szef klubu Prawa i Sprawiedliwości Mariusz Błaszczak.

Nie jest też pewne czy decyzje w sprawie tych polityków PiS zapadną w piątek.

Prezes PiS ma napięty program w piątek. W Warszawie Jarosław Kaczyński zainauguruje działanie Akademii Samorządowej. Na temat idei samorządności będzie dyskutował z prof. Jadwigą Staniszkis, prof. Pawłem Chmielnickim oraz kandydatem na prezydenta Warszawy popieranym przez PiS Czesławem Bieleckim.

Kaczyński ma też w piątek ogłosić zwycięzcę konkursu "Nasza Ziemia" na najlepszy program dla samorządów.

Według informacji PAP w środę członkowie kierownictwa PiS rozważali, czy jeszcze w tym tygodniu na posiedzeniu komitetu podjąć decyzję m.in. o wykluczeniu z partii posła Pawła Poncyljusza. Mieliby wówczas też rozmawiać o postawie Kamińskiego i Bielana.

Zdaniem źródeł PAP w PiS część najważniejszych polityków partii argumentowało, że warto poczekać na dalszy rozwój sytuacji i powstrzymać się z kluczowymi decyzjami dłużej niż do piątku.

Nie wiadomo jak kierownictwo PiS zachowa się po środowej wieczornej wypowiedzi Kamińskiego.

Kamiński ujawnił w TVN 24, że spodziewa się wykluczenia z partii i nie zamierza opowiadać jej władzom o swoim spotkaniu z Joanną Kluzik-Rostkowską, co miało być ceną pozostania w PiS

"Dzisiaj dostałem telefon od jednego z członków władz PiS, który zasugerował (...), że mogę uniknąć złego losu, jeśli opowiem, co się stało, o czym była mowa na tym spotkaniu. Chcę powiedzieć moim kolegom: nie ma takiej ceny, którą Michał Kamiński zapłaci za bycie w polityce, a z całą pewnością taką ceną nie jest mój honor i nie jest +bycie kablem+" - powiedział Kamiński w TVN24.

"Rzeczpospolita podała w środę, że Poncyljusz weźmie w piątek udział w wyborczej konferencji Macieja Łukowicza, kandydata PO na prezydenta Wejherowa.

Według "Rz", do spotkania Poncyljusza, kojarzonego z frakcją "liberałów PiS" i Łukowicza, niezależnego, ale popieranego przez PO i środowiska katolickie kandydata na prezydenta Wejherowa, dojdzie w piątek, w południe w Wejherowie.

Łukowicz, który nie ukrywa, że jest zwolennikiem budowy ugrupowania łączącego ludzi z PO i PiS, wystąpi z Poncyljuszem na wspólnej konferencji - pisze "Rz".

"Rzeczywiście, takie zdarzenie będzie miało miejsce" - powiedział gazecie Łukowicz. Pytany, dlaczego - choć popierany jest przez Platformę Obywatelską - do udziału w swoim wystąpieniu zaprosił polityka PiS Łukowicz mówi: W sytuacji, gdy pęka PiS, potrzebna jest nowe ugrupowanie łączące ludzi o poglądach centroprawicowych i solidarnościowych korzeniach.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PARTIE, PIS

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
22°C Wtorek
rano
26°C Wtorek
dzień
26°C Wtorek
wieczór
24°C Środa
noc
wiecej »