Pierwsze ofiary mrozu

Trzy osoby - dwóch bezdomnych i mieszkająca samotnie starsza kobieta - zmarły na skutek wyziębienia, po gwałtownym spadku temperatur, który odnotowano w poniedziałek na Warmii i Mazurach - poinformował Dawid Stefański z olsztyńskiej policji.

Policja wyjaśnia okoliczności śmierci 38-letniego mieszkańca Szczercowa (Łódzkie), który w poniedziałek wieczorem zmarł prawdopodobnie z powodu wyziębienia. To trzecia w tym sezonie ofiara zimna w województwie łódzkim.Nad ranem w opuszczonym poniemieckim bunkrze przy ul. Dworcowej w Braniewie policja odnalazła ciało bezdomnego. Jak stwierdził lekarz, 35-letni mężczyzna pochodzący z okolic Płoskini zmarł na skutek wychłodzenia.

Po południu policja poinformowała o kolejnej ofierze mrozu. W okolicy Gaudyn k. Braniewa znaleziono ciało 79-letniej kobiety. Odnaleziono ją 200 metrów od domu, w którym mieszkała samotnie. Według sąsiadów była osobą niedołężną.

Pod wieczór przy ul Jarockiej w Olsztynie policyjny patrol odnalazł bezdomnego, który zmarł z wyziębienia. Według funkcjonariuszy, 53-letni mężczyzna zajmował tzw. pustostan, koczował w nieogrzewanej ruderze.

Jak zapewnił sierż. Dawid Stefański, policja ze względu na nagłe załamanie pogody, patroluje miejsca, w których zazwyczaj przebywają bezdomni. "Możemy tylko apelować o ludzką wrażliwość i niepozostawianie bez opieki osób starych i niedołężnych oraz o informowanie nas o bezdomnych czy nietrzeźwych, będących w sytuacji, która może zagrozić ich życiu - powiedział policjant.

Rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Edyta Wrotek przypomniała w poniedziałek, że w regionalnym centrum zarządzania kryzysowego uruchomiono bezpłatny numer telefonu, pod którym bezdomni mogą otrzymać informacje o miejscach w noclegowniach, punktach pomocy medycznej i jadłodajniach.

Na wtorek synoptycy zapowiadają dalsze ochłodzenie. Na Warmii i Mazurach poza 10-stopniowym mrozem można spodziewać się śnieżyc i zamieci.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| POGODA, ZGON

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
30°C Środa
dzień
32°C Środa
wieczór
24°C Czwartek
noc
21°C Czwartek
rano
wiecej »