Nawet intensywne spacery mogą pomóc. Warunek jest jeden - chodzi o regularną aktywność fizyczną.
O korzystnym wpływie regularnej aktywności fizycznej na przebieg zakażenia wirusem SARS-CoV-2 możemy przeczytać w czasopiśmie naukowym "British Journal of Sports Medicine". Opisano tam badania przeprowadzone w Kalifornii, w ramach których przeanalizowano przebieg zakażenia u około 50 tys. osób. Były to osoby, które w latach 2018-2020 brały udział w programie pozwalającym ocenić ich kondycje fizyczną.
W ramach analizy uwzględniono aktywność fizyczną pacjentów oraz równego rodzaju czynniki ryzyka, takie jak wiek czy obciążenia chorobowe. Po przestudiowaniu przypadków tych osób i uwzględnieniu innych czynników ryzyka okazało się, że grupa najmniej aktywna była dwukrotnie częściej hospitalizowana na skutek przebiegu covid-19 niż grupa najbardziej aktywna. Grupa najmniej aktywna aż o 73 procent częściej wymagała pomocy na oddziałach intensywnej terapii, a ryzyko śmierci z powodu zakażenia SARS-CoV-2 było dla nich 2,5 razy większe.
Okazuje się, że nawet umiarkowany, ale regularny ruch, jak choćby intensywne spacery, zmniejszał ryzyko zgonu w wyniku covid-19 o około 30 proc., a całkowicie siedzący tryb życia (poniżej 10 minut aktywności dziennie) okazał się jednym z najpoważniejszych czynników wysokiego ryzyka, poważniejszym niż choćby otyłość czy cukrzyca.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.
Organizacja wspiera mieszkańców tego terenu za pośrednictwem Caritas Jerozolima.