Solidarni z ofiarami kryzysu

Dzień modlitwy i solidarności z narodem irlandzkim w obliczu narastającego w tym kraju kryzysu ekonomicznego przeżywa Kościół Irlandii.

Episkopat Zielonej Wyspy wezwał zarówno polityków jak i wszystkich obywateli do pełnego zaangażowania czynników ludzkich, społecznych, intelektualnych i duchowych na rzecz odbudowy struktury ekonomicznej i finansowej kraju. Zachęcił też, by wdrażane procesy naprawcze przyniosły pożądane rezultaty w rodzinach i domach najuboższych mieszkańców Irlandii.
„Nasz naród ponownie musi zmagać się z wysokim bezrobociem, oddziaływującym negatywnie na pojedyncze osoby, jak i na całą wspólnotę narodową, a także ze wzrastająca emigracją całych rodzin irlandzkich” – napisali w orędziu biskupi. Episkopat irlandzki wyraził głębokie zaniepokojenie z powodu wysokiego poziomu deficytu w budżecie państwa oraz narastającego w społeczeństwie lęku przed utratą domu, pracy i zmiany sytuacji życiowej. W obliczy tak poważnych wyzwań katoliccy biskupi wzywają wszystkich mieszkańców Zielonej Wyspy do ufnej modlitwy, aby dobry Bóg pozwolił odnaleźć im ducha ufności i społecznej solidarności oraz odnowić zdolność współpracy na rzecz dobra wspólnego dla przezwyciężenia trudności, wobec jakich znalazło się całe społeczeństwo – napisali irlandzcy biskupi w orędziu na dzień modlitwy i solidarności wobec głębokiego kryzysu ekonomicznego w kraju.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  17°C Poniedziałek
  noc
  14°C Poniedziałek
  rano
  21°C Poniedziałek
  dzień
  22°C Poniedziałek
  wieczór
  wiecej »