Powstanie hollywoodzki film o bł. Carlu Acutisie

Hollywoodzki producent i grafik Angelo Libutti, który pracował m.in. przy superprodukcji „The Avengers”, nakręci film o bł. Carlu Acutisie, włoskim nastolatku, zafascynowanym wykorzystaniem Internetu i nowych technologii w ewangelizacji. Produkcja powstanie przy współpracy ze znanym amerykańskim youtuberem Rayem Grijalbą, który podobnie jak bohater filmu, zajmuje się głoszeniem Ewangelii w świecie cyfrowym.

Film połączy zalety dokumentu i fabuły. Można w nim będzie posłuchać wypowiedzi mamy bł. Carla Acutisa, która wyznaje, że jest jego największą fanką, ale także zobaczyć sceny z życia nastolatka zagrane z udziałem znanych aktorów. W rolę Jezusa wcieli się Robert Renzi, którego widzowie znają głównie z seriali.

„Wierzę, że w każdym człowieku jest pragnienie prawdy, dobra i piękna, które może zaspokoić tylko Eucharystia” – powiedział aktor w wywiadzie dla CNA.

Głównym celem filmu jest ukazanie tajemnicy Eucharystii w świetle biografii Carla Acutisa.

„Wielu ludzi nie rozumie czym ona jest. Nie wierzą w realną obecność Jezusa w Najświętszym Sakramencie ponieważ nigdy dobrze tego nie przemyśleli. Nasz film ma im w tym pomóc” – wyjaśnia Angelo Libutti.

Zaznacza, że powstało już wiele filmów dokumentalnych o Eucharystii i o cudach eucharystycznych, jednak jego zdaniem żaden z nich nie był na tyle dobry, aby przyciągnąć uwagę osób niewierzących i sceptycznych. „Staramy się, aby nasza produkcja była na najwyższym poziomie, tak aby wszyscy, nie tylko katolicy, mogli z przyjemnością wybrać się na nią do kina” – zapewnił reżyser. Dodał, że film zachowa odpowiedni balans pomiędzy scenami dokumentalnymi i fabularnymi, tak aby nie znudzić widza.

Przed beatyfikacją mama Carla Acutisa Antonina Salzano wyznała, że jej syn marzył o tym, by zawodowo zajmować się informatyką, ale również od bardzo młodych lat kręcił wideo i montował filmy na swoim komputerze. „Naszym filmem chcemy także oddać hołd tej jego pasji” – powiedział Angelo Libutti.

Jak dotąd producentowi udało się zebrać na film ponad 300 tys. dolarów, ale do zakończenia zdjęć potrzeba jeszcze drugie tyle. Współproducenci zapewniają, że wiele udało się oszczędzić dzięki hollywoodzkim koneksjom reżysera i ciężkiej pracy całej załogi. „Wielu znajomych z branży pracowało dla nas za darmo ze względu na wieloletnią przyjaźń i cel filmu” – powiedział Angelo Libutti.

Bł. Carlo Acutis jest pierwszym beatyfikowanym milenialsem i zapewne zostanie ogłoszony patronem Internetu. Papież Franciszek w adhortacji apostolskiej Christus vivit, ukazał go jako młodzieńca swojego czasu zaangażowanego w głoszenie Ewangelii. Cechowało go nabożeństwo do Maryi i Eucharystii. Dzięki przygotowanej przez niego wystawie o cudach eucharystycznych wiele osób pogłębiło swoją wiarę. Odwiedziła ona różne miejsca na całym świecie. Słynne stało się jego zdanie: „Eucharystia jest moją autostradą do nieba”. Tydzień przed swoją śmiercią dowiedział się w szpitalu, że grypa, na którą rzekomo chorował, okazała się być białaczką. Choroba miała u niego ostry przebieg i rozwinęła się bardzo szybko. Zmarł 12 października 2016 r., ofiarując swoje życie za papieża i Kościół. Został pochowany w Asyżu. W 2019 r. jego ciało przeniesiono do kościoła Matki Bożej Większej w tym samym mieście. Carol Acutis został beatyfikowany przez Papieża Franciszka w 2020 r.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Autoreklama

Autoreklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
23°C Niedziela
wieczór
21°C Poniedziałek
noc
17°C Poniedziałek
rano
23°C Poniedziałek
dzień
wiecej »