Skype przejmie Qik

Połączenie firm przyniesie jeszcze większe możliwości połączeń wideo na różnych urządzeniach

Skype ogłosił dzisiaj zawarcie finalnej umowy przejęcia Qik, dostawcy mobilnego oprogramowania wideo i usług pozwalających użytkownikom na przechwytywanie, szybkie udostępnianie i zapisywanie pięknych chwil z każdego miejsca na świecie. Firma Qik, z siedzibą główną w Redwood City w Kalifornii, zatrudnia 60 pracowników i ma również swoje biuro w Moskwie. Zakończenie transakcji spodziewane jest w styczniu 2011 roku. Warunki przejęcia nie będą prezentowane opinii publicznej.

Od 2006 roku, Qik oferuje innowacyjne i elastyczne rozwiązania do przechwytywania i udostępniania nagrań wideo za pośrednictwem telefonów komórkowych, Internetu i platform na komputery osobiste. Filmami można dzielić się w czasie rzeczywistym lub zachować je do późniejszego obejrzenia, co umożliwia wymianę wiadomości wideo, ich udostępnianie i przechowywanie. Usługa Qik dostępna jest na ponad 200 telefonach komórkowych na platformach Android, iPhone, Symbian, Blackberry oraz Windows Mobile, a na wielu z nich, dzięki partnerstwu z wiodącymi producentami i dystrybutorami, jest instalowana fabrycznie.

Zarówno Skype jak i Qik dążą do wzbogacenia możliwości komunikacji i udostępniania materiałów wideo na wszystkich urządzeniach. Przejęcie Qik pomoże Skype umocnić się na pozycji lidera na rynku komunikacji wideo, poprzez dodanie do zakresu jego funkcji możliwości zapisu, udostępniania i przechowywania. Dzięki przejęciu, Skype skorzysta także z ekspertyzy inżynierów Qik stojącej za jego technologią Smart Streamin(TM), która optymalizuje transmisję wideo w sieciach bezprzewodowych.

"Zespół Qik dostarcza wyjątkowej jakości usług w zakresie transmisji materiału wideo swoim partnerom mobilnym i milionom końcowych użytkowników, korzystających z szerokiego zakresu urządzeń - powiedział Tony Bates, dyrektor generalny Skype. - Szacuje się, że oprogramowanie Skype obsługuje około 25 % międzynarodowych połączeń głosowych na całym świecie1, podczas gdy około 40 procent z połączeń Skype-to-Skype to rozmowy wideo. Znakomite możliwości techniczne Qik i silne relacje z producentami telefonów komórkowych będą imponującym uzupełnieniem dla Skype.

Skype oraz Qik wspólnie skupią się na zapewnieniu bogatszych, bardziej zintegrowanych możliwości, które pozwolą osobom na całym świecie dzielić się doświadczeniami poprzez transmisję wideo na żywo na różnych platformach, jak również poprzez możliwość przechowywania nagrań.

"Qik opracował szereg złożonych rozwiązań, aby każdego dnia miliony osób mogły dzielić się chwilami swojego życia z tymi, którzy są dla nich najważniejsi - powiedział Vijay Tella, dyrektor generalny firmy Qik. - To połączenie pozwoli zespołowi Qika na współpracę z utalentowanym zespołem Skype w celu tworzenia nowych innowacyjnych produktów dla naszych klientów i partnerów".

«« | « | 1 | 2 | » | »»

TAGI| BW, SKYPE, TECHNOLOGIE

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
28°C Wtorek
wieczór
23°C Środa
noc
17°C Środa
rano
23°C Środa
dzień
wiecej »