Protestujący medycy: Panie ministrze, panie premierze zapraszamy do "Białego miasteczka"

Panie ministrze, panie premierze zapraszamy do "Białego miasteczka" - przekazali we wtorek przedstawiciele protestujących medyków. Zadeklarowali również, że zostaną w miasteczku dopóki ochrona zdrowia nie zostanie uznana za sprawę priorytetową.

We wtorek po południu w "Białym miasteczku" odbyła się konferencja prasowa protestujących medyków. "Panie ministrze, panie premierze zapraszamy do "Białego miasteczka" - mówiła mediom przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Krystyna Ptok.

Ptok skomentowała także sytuację zespołu trójstronnego. We wtorek przedstawiciele komitetu protestacyjno-strajkowego nie pojawili się spotkaniu z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim. W związku z tym zapowiedział on, że chce, aby na forum zespołu trójstronnego w czwartek została przedyskutowana m.in. kwestia minimalnego wynagrodzenia w służbie zdrowia.

Przewodnicząca OZZPiP przypomniała, że pod koniec lipca poinformowali oni ministra Niedzielskiego, że już nie będą uczestniczyć w pracach zespołu. "Dialog w zespole dobywa się na warunkach pana ministra (Adama Niedzielskiego). To nie jest dialog, to jest monolog władzy, która stawia na wejściu zaporowe warunki" - oświadczyła. "Domagamy się spotkania z premierem; panie premierze proszę traktować ochronę zdrowia na serio. Domagamy się poważnego i godnego traktowania" - dodała.

Obecni na konferencji medycy podkreślali również, że zostaną w "Białym miasteczku" dopóki ochrona zdrowia nie zostanie uznana za sprawę priorytetową. "Walczymy o godność naszą i przyszłych pokoleń" - podkreślali.

W sobotę odbył się ogólnopolski protest medyków. Bezpośrednio po zakończeniu manifestacji w pobliżu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie rozstawiono "Białe Miasteczko 2.0". Protestujący postulują m.in. szybszy i większy niż planowany wzrost nakładów na system opieki zdrowotnej (do 8 proc. PKB), zwiększenie wynagrodzeń pracowników ochrony zdrowia (do poziomów średnich w OECD i UE względem średniej krajowej) i zwiększenie liczby pracowników pracujących w systemie.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
12°C Środa
noc
10°C Środa
rano
12°C Środa
dzień
12°C Środa
wieczór
wiecej »