Brazylia obchodzi 21 stycznia Krajowy Dzień Walki z Nietolerancją Religijną. Ustanowiony on został w 2007 r. na mocy prawa federalnego
Jego celem jest zachęcenie Brazylijczyków do podjęcia refleksji nad zjawiskiem religijnej nietolerancji i dyskryminacji w ich ojczyźnie. W obchody włączają się także tamtejsze wspólnoty wyznaniowe.
Krajowa Rada Kościołów Chrześcijańskich (CONIC), do której należy Kościół katolicki, skierowała specjalne przesłanie do chrześcijan i ludzi dobrej woli w Brazylii. Podkreśla w nim, że fundamentem życia społecznego jest poszanowanie inności. Przypomina również smutny fakt, iż w XX wieku wojny, konflikty religijne, Holokaust były wynikiem nietolerancji religijnej.
Krajowa Rada Kościołów chrześcijańskich przypomina, że w Brazylii praktykowanych jest 30 różnych religii. „Różnorodność jest jednym z naszych bogactw i winniśmy promować w społeczeństwie pokojowe współżycie w ramach różnic religijnych” – podkreśla przesłanie. Dokument kończy się stwierdzeniem, że „jesteśmy powołani, aby praktykować przykazanie Jezusa by miłować bliźniego tak, jak siebie samego”.
Tak mówi premier Tusk. Opozycja wskazuje na wielką woltę, jakiej właśnie dokonuje.
Zgodnie z tegoroczną ustawą budżetową deficyt na koniec 2025 r. może wynieść ponad 288 mld zł.
To pierwszy taki nakaz wydany wobec dużej firmy technologicznej - podkreślił tygodnik "Nikkei Asia".
W wywiadzie dla Fox News ocenił, że porozumienie z Rosją na temat wojny "wyłania się".
UNICEF: przemoc wobec nieletnich przybiera często drastyczną postać.
Unijni przywódcy planują w lipcu szczyt z przywódcą Chin Xi Jinpingiem w Pekinie