Papież Franciszek przyjął na audiencji prezydenta Palestyny Mahmouda Abbasa. Głównym tematem już szóstego w Watykanie spotkania były dobre relacje między obiema stronami, ale także stan stosunków między Izraelczykami i Palestyńczykami oraz potrzeba promowania pokojowego współistnienia między wyznawcami różnych religii. Jerozolima powinna być uznana przez wszystkich jako miejsce spotkania, a nie konfliktu.
Prezydent Abbas spotkał się następnie z sekretarzem stanu, kard. Pietro Parolinem i sekretarzem ds. relacji z państwami, abp Paulem Gallagherem. Podczas rozmów wskazano na potrzebę promowania ludzkiego braterstwa. Jeśli chodzi o proces pokojowy między Izraelczykami a Palestyńczykami podkreślono konieczność wznowienia bezpośredniego dialogu w celu osiągnięcia rozwiązania w oparciu o dwa państwa, również przy pomocy bardziej energicznego zaangażowania ze strony wspólnoty międzynarodowej.
W komunikacie biura prasowego Stolicy Apostolskiej mowa jest, że status Jerozolimy powinien zachować tożsamość i uniwersalną wartość Świętego Miasta dla wszystkich trzech religii Abrahama, w tym poprzez specjalny status gwarantowany na arenie międzynarodowej. W komunikacie stwierdza się, że podczas spotkań mówiono o naglącej potrzebie pracy na rzecz pokoju, unikania użycia broni oraz zwalczania wszelkich form ekstremizmu i fundamentalizmu.
Celem ataku miał być czołowy dowódca Hezbollahu Mohammed Haidar.
Wyniki piątkowych prawyborów ogłosił w sobotę podczas Rady Krajowej PO premier Donald Tusk.
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
- ocenił w najnowszej analizie amerykański think tank Instytut Studiów nad Wojną (ISW).
Wydarzenie wraca na płytę Starego Rynku po kilkuletniej przerwie spowodowanej remontami.
Rośnie zagrożenie dla miejscowego ekosystemu i potencjalnie - dla globalnego systemu obiegu węgla.